چگونه به استادیوم های جام جهانی روسیه که میزبان بازی های ایران هستند، برویم؟

چگونه به استادیوم کازان و سن پترزبورگ برویم؟ فرشته علی بخشی - یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹۵ بازدید
اگر می خواهید بازی های جام جهانی را از نزدیک مشاهده کنید باید راهنمای سفری داشته باشید که به شما در خصوص سیستم حمل و نقل، هتل های اطراف استادیوم و مکان های دیدنی اطراف استادیوم های میزبان حضور تیم کشورمان، اطلاعاتی داشته باشید. با فمنوم باشید تا در سفر به روسیه دچار مشکل نشوید.

چگونه به ورزشگاه های میزبان جام جهانی روسیه برویم؟

پس از اینکه به معرفی ورزشگاه های میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه  و غذاهای خوشمزه مخصوص کشور روسیه پرداختیم، حال می خواهیم درباره ی سیستم حمل و نقل عمومی شهرهایی که  میزبان مسابقات کشورمان ایران هستند، مواردی را ذکر کنیم که بی شک راهنمای شما در سفر خاطرانگیزتان به روسیه خواهد بود.در ادامه، زمان مسابقات ایران با کشورهای مراکش، اسپانیا و پرتغال را مرور خواهیم کرد و خصوصیات حمل و نقل درون شهری شهرهای مذکور را بررسی خواهیم کرد.

بازی ایران - مراکش، ورزشگاه سن پترزبورگ

استادیوم سن پترزبورگ

بازی ایران - مراکش، ورزشگاه سن پترزبورگ
۱۳۹۷/۳/۲۵، ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران
ورزشگاه سنت پترزبورگ درغرب جزیره ی کرستوسکی (Krestovsky) و در شمال غربی سن پترزبورگ واقع شده است. استادیوم در فاصله حدوا هفت و نیم کیلومتری از میدان کاخ در مرکز شهر سن پترزبورگ قرار دارد.
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو Krestovsky Ostrov در خط پنج به رنگ بنفش است که از خیابان مرکزی سن پترزبورگ عبور می‌کند و از ایستگاه تا ورزشگاه ۲۵ دقیقه پیاده‌ روی از طریق پارک زیبای مارتین ویکتوری Maritime Victory دارد.
اتوبوس‌های خطی ۱۰ و ۲۵ کمی آنطرف تر نزدیک به استادیوم ایستاده‌ اند وتا آنجا یک پیاده‌روی ۱۵ دقیقه‌ای وجود دارد. اتوبوس ۱۰ از خیابان مرکزی سن پترزبورگ عبور می‌کند و اتوبوس ۲۵ از قسمت‌های شمالی سن پترزبورگ عبور می‌کند.

اماکن دیدنی اطراف سنت پترزبورگ

استادیوم سنت پترزبورگ در ابتدای جزیره کرستوسکی Krestovsky واقع شده و در سه طرف دریای بالتیک قرار دارد.
در ضلع شرقی ورزشگاه، امکانات ورزشی فراوان، پارک جالب و دریایی Maritime Victory، از جمله پارک تفریحی و همچنین مناطق مسکونی گنجانده شده است.
این منطقه بسیار چشم نواز است که مردم بومی مهربانی دارد. علاوه بر این، رستوران‌های معقول در این منطقه، بیشتر در ساحل جنوبی وجود دارد. البته این تعاریف مانع از آن نمی شود که شما در رستوران از مواد تشکیل دهنده ی غذاها سوال نکنید.


در فمنوم بخوانید: هنگام سفر به خارج این موارد را به خاطر بسپارید

هتل‌های نزدیک ورزشگاه


اگر تصمیم گرفته اید که در سفرتان به روسیه زیاد ولخرجی نکنید، به شما پیشنهاد می کنم که هتل هایی که در  زیر فهرست شده اند را فراموش کنید. زیرا به دلیل نزدیکی به ورزشگاه به نسبت هزینه های گزافی دارند. اما اگر می خواهید در هتل های زیر اقامت داشته باشید، همانگونه که در مقاله ی هنگام سفر به خارج این موارد را به خاطر بسپارید گفته شد، سعی کنید پیش از رزورو، به سایت هتل وارد شوید و فرم هواداران هتل را پر کنید تا در آنجا بیشتر هوای شما را داشته باشند.

•    هتل آرنا Arena Hotel
•    هتل کرستوسکی Hotel Park Krestovskiy
•    Parklane Resort and SPA
•    هتل چارک هرمس Hermes Park Hotel

 

ایران - اسپانیا، ورزشگاه کازان آرنا شهر کازان

استادیوم کازان آرنا

ایران - اسپانیا، ورزشگاه کازان آرنا شهر کازان
۱۳۹۷/۳/۳۰، ساعت ۲۱:۳۰


حمل و نقل و جابجایی در داخل شهر کازان

به منظور جابجایی و گشت و گذار در شهر، می‌توانید از سیستم حمل و نقل عمومی، تاکسی استفاده کنید و یا ماشین اجاره کنید. در این شهر می‌توانید از سیستم مترو، اتوبوس‌های شهری و یا ترواموا استفاده کنید که هزینه همه آن‌ها هفت روبل روسیه است.
اما برای جابجایی می توانید از تاکسی هم استفاده کنید که معمولا به این گونه است که باید  تاکسی را از قبل رزرو کنید. همین طور می‌توانید برای خود اتومبیل اجاره کنید و  به گشت و گذار در کازان بپردازید.


چگونه به کازان  (غازان) برویم؟

فرودگاه کازان در ۳۰ کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است و می‌توان با پروازهایی که از شهرهای دیگر به کازان انجام می‌شود به آن سفر کرد. گشما برای سفر به کازان می توانید از قطار هم استفاده کند که می‌توان از شهرهایی مانند مسکو و سن ‌پترزبورگ به آن رسید. گزینه ی بعدی که برای رسیدن به کازان دارید، استفاده از اتوبوس است . شما تقریبا از همه ی شهرهای روسیه می‌توانید با استفاده از اتوبوس به کازان سفر کنید. استفاده از تاکسی و یا خودروی شخصی نیز می‌تواند یکی دیگر از گزینه‌های رفتن به کازان باشد. اگر تصمیم گرفتید که تاکسی را برای رسیدن به شهر کازان انتخاب کنید،  قبل از شروع سفر در مورد کرایه با راننده صحبت کنید و به اصطلاح کرایه را با او طی کنید.

خرید بلیط های ورزشگاه کازان

بلیت‌های بازی‌های کازان را می‌توانید به‌صورت آنلاین خریداری کنید همچنین در دفتر بلیت ‌فروشی استادیوم پتروسکی، فروشگاه‌های باشگاه در Nevskiy Prospekt ۲۰، در مرکز شهر، ایستگاه راه‌آهن Ladozhsky (طبقه دوم)، ایستگاه راه‌آهن Moskovsky یا هر مغازه M.Video  قابل تهیه است.
قیمت بلیت‌ها به حریف بستگی دارد، اما از ۳۰۰ روبل (۱۸۰۰۰۰ ریال) برای یک صندلی بالای بالایی تا ۲۳۰۰ روبل (۱۴۰۰۰۰۰) برای صندلی مرکزی در یکی از طرفین هزینه دارد. دیگر صندلی‌های پایین‌تر از ۷۰۰ تا ۱۷۰۰ روبل (۴۲۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ ریال) هزینه دارد.

 

ایران - پرتغال، ورزشگاه موردویا آرنا شهر سارانسک

ورزشگاه موردوویا آرنا – شهر سارانسک

ایران - پرتغال، ورزشگاه موردویا آرنا شهر سارانسک
۱۳۹۷/۴/۴، ساعت ۲۱:۳۰
این ورزشگاه واقع در شهر سارانسک قرار دارد و تقریبا کارهای نهایی ساخت آن رو به اتمام است. اسم قدیمی این ورزشگاه Stadion Yubileyny  بوده  که به منظور برگزاری  بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ به Mordovia Arena تغییر نام داده است.  ساخت استادیوم موردویا از  سال ۲۰۱۰ آغاز شده و پروژه در سال ۲۰۱۲ به دلیل کمبود بودجه به پایان نرسید. در نهایت در سال ۲۰۱۴ دوباره کار ساخت ورزشگاه ادامه یافت و انتظار می‌رود  برای بازی های جام جهانی مهیا شود. پس از برگزاری جام جهانی ظرفیت ورزشگاه را از ۴۵ هزار نفر به ۲۵ هزار نفر کم خواهند کرد.
این استادیوم در بخش شرقی شهر کوچک سارانسک واقع شده و از میدان مرکزی آن تنها ۱ کیلومتر فاصله دارد که فقط با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی می‌توانید به آنجا برسید. از ترمینال ورودی این شهر با اتوبوس‌های شماره ۴۴ می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان به ورزشگاه برسید.
 

چگونه به استادیوم کازان و سن پترزبورگ برویم؟
فرشته علی بخشی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، علاقمند و فعال در مباحث روانشناختی و جامعه شناسی.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.