احترام به حقوق کودکان: کودکانی خوش لباس بار بیاوریم!

احترام به حقوق کودکان با رعایت خوش پوشی آن ها سمیرا نقیبی - پنجشنبه، ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۴۸ بازدید
خوش پوشی و شیک پوشی مقوله ای است که در زمره ی احترام به حقوق کودکان قرار می گیرد و حتما باید از سوی والدین رعایت شود. با رعایت اصول خوش پوشی و آراستگی به کودک خود می آموزیم که ذهنی سامان یافته و منظم داشته باشد و اصول زندگی اجتماعی را به خوبی و شایستگی لحاظ نماید.

از اصول احترام به حقوق کودکان آموزش رفتارهایی به آن هاست که در جوانی و بزرگسالی موجب ارتقا سطح فکری و نمود شایستگی در آن ها شود.
نحوه ی لباس پوشیدن و رسیدگی به وضعیت ظاهری برای یک کودک دو ساله، سه ساله و ... شاید در نگاه اول چندان با اهمیت به نظر نرسد. اما این از مهم ترین اصول احترام به حقوق کودکان است.

به خصوص این که کودک هیچ اراده ای بر نحوه ی پوشش و رسیدگی به وضعیت ظاهری خود نداشته و اگر والدین وی را با پوششی نامناسب و به هم ریخته و نامنظم بار بیاورند و در جامعه حاضر کنند، وی نیز قادر به تغییر آن نخواهد بود.

اگر شما امروز به کودک خود نیاموزید تا به اصول شیک پوشی مقید باشد و نسبت به تمیزی و مرتب بودن لباس های خود حساس عمل کند، سال ها بعد مهر نامرتبی و بی نظمی را بر پیشانی وی چسبانده اید. مهری که همیشه وی را در جامعه، محیط کار، فامیل، جمع دوستان و... کمتر از آنچه حقش بوده نشان خواهد داد.

 

به کودکان خود بیاموزیم همیشه لباس های تمیز و مرتب بپوشند

باید به کودکان خود بیاموزیم حتی داخل محیط خانه و زمانی که هیچ فرد دیگری حضور ندارد، لباس هایی تمیز و مرتب پوشیده و هرگز سر و وضع آشفته و ژولیده ای نداشته باشند. این موضوع نه تنها رفتار پوششی و طرز لباس پوشیدن کودکان را به نحوی شایسته می سازد، بلکه به طرز اندیشیدن و نحوه ی نگرش کودک به مسائل دیگر نیز به شکلی موثر سامان خواهد بخشید.

 

احترام به حقوق کودکان با رعایت اصول شیک پوشی

 

جسارت در انتخاب رنگ ها

به کودکان خود بیاموزیم که در انتخاب رنگ ها جسارت داشته باشند. استفاده از رنگ های شاد در پوشش کودکان به همراه شیک پوشی احساس اعتماد به نفس آن ها را افزایش خواهد داد.

در حالی که لازم نیست حتما از برندهای گران قیمت و یا لباس های متعددی استفاده کنیم، اما می توان با کمترین امکانات طوری لباس های کودکان را انتخاب کنیم که ظاهری آراسته و جذاب داشته باشند.

 

استفاده از عطر کودک

به علاوه شما می توانید با پرداخت هزینه ای کم یک عطر ویژه ی کودکان برای فرزند خود خریداری کرده و به او بیاموزید که همیشه از عطر استفاده کرده و بوی خوشی داشته باشد. این انتخاب امروز شما رفتاری را در وی نهادینه می کند که در بزرگسالی نیز همیشه رعایت نظافت، آراستگی و خوش بویی را بکند.

هرگز اجازه ندهید حمام رفتن کودکتان به تعویق بیفتد و وی به این موضوع عادت کند که می تواند چند روزی را هم بدون رعایت بهداشت و نظافت بگذراند!

 

رعایت اصول آراستگی در کودکان

 

به جزئیات اهمیت دهید

شما باید در طراحی لباس و پوشش کودک خود به جزئیات نیز اهمیت زیادی دهید. به کودک خود بیاموزید این خیلی مهم است که همیشه کفش هایی تمیز داشته باشد و ساعت خود را درست سر جایش ببندد.

هرگز با موهایی شانه نکرده در جمع حضور پیدا نکرده و بلافاصله پس از خروج از تخت خواب لباس های خواب خود را تعویض نماید.

به کودکتان بیاموزید از پوشیدن لباس های چروک خودداری کرده و ترکیب رنگ های مناسب در لباس های خود به کار گیرد.

با رعایت این نکات ظاهرا کم اهمیت و سطحی کودک خود را با احترام بیشتری شکل داده و فردای او را به شکلی شایسته تر از لحاظ ظاهری و نوع تفکر و نگرش به زندگی می سازید.

 

احترام به حقوق کودکان با رعایت خوش پوشی آن ها
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.