واکنش مجلس ایران به سخنان نخست وزیر عراق در خصوص حمایت از تحریم های آمریکا

واکنش ها به اظهارات نخست وزیر عراق سمیرا نقیبی - پنجشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۹۲ بازدید
نخست وزیر عراق حیدر العبادی با اظهار نارضایتی و درست نداستن تحریم های آمریکا علیه ایران، خود و کشورش را با این تحریم ها همراه اعلام کرد. این سخنان وی که به گفته ی خود او به دلیل حمایت از مردم عراق عنوان شده است، با واکنش های شدید داخلی و خارجی روبرو شد...

نخست وزیر عراق، حید العبادی در آخرین سخنرانی خود عنوان ساخته بود علی رغم این که با تحریم های آمریکا علیه ایران موافق نیست، به خاطر حفظ منافع مردم خود، ناچار به همراهی و تبعیت با این تحریم ها است.

این اظهارات نخست وزیر عراق در حالی صورت گرفت که ایرانی یکی از یاورهای اصلی عراق در دهه ی گذشته و مشکلاتی که با تروریست های داخلی و خارجی داشت، بوده است.

واکنش های به سخنان العبادی در داخل عراق بالا گرفت تا جایی که سید هاشم الموسوی سخنگوی مقاومت اسلامی نجبا عراق نسبت به آن موضع گیری رسمی کرده و خطاب به العبادی مقام نخست وزیر عراق گفت: معلوم نیست چه کسانی به تو مشاوره می‌دهند! مگر پاداش نیکی چیزی جز نیکی است که با دشمنان ایران همراهی می‌کنی؟! جواب ملت ایران را که با همه وجود به یاری ما آمد، چه می‌دهی؟ جواب خانواده‌های شهدایشان و عرق جبین رزمندگان‌شان را چه می‌دهی؟!

 

واکنش ها به اظهارات نخست وزیر عراق مبنی بر همراهی با تحریم های امریکا علیه ایران

 

همین طور محمود صادقی به عنوان یکی از اعضای فراکسیون امید مجلس و نماینده مردم تهران در توئیت خود به اظهارات نخست وزیر عراق این طور پاسخ داد که: دولت عراق مطابق ماده ۶ قطعنامه ۵۹۸ ۱۱۰۰ میلیارد دلار بابت غرامت خسارات مستقیم جنگ تحمیلی به ایران بدهکار است؛ دولت ایران با لحاظ تنگناهای مردم عراق در مطالبه این غرامت تعلل کرده است؛ اکنون نخست‌وزیر عراق به‌جای جبران، با تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران همراهی می‌کند!

واکنش ها به اظهارات نخست وزیر عراق
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.