عربستان، آمریکا را تهدید کرد

عربستان به تهدید آمریکا پاسخ داد - دوشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۴۸ بازدید
عربستان در پاسخ به تهدید ترامپ، واکنش نشان داده است و تمامی اتهامات را رد می کند. در خصوص این خبر این مطلب را دنبال کنید.

پس از آن که ترامپ ریاض را به دلیل پرونده ناپدید شدن جمال خاشقچی تهدید کرد، ریاض نیز به این تهدید واکنش نشان داد. امروز یکی از مقامات مسئول در عربستان سعودی اعلام کرد که:  «هر گونه تهدید و تلاش برای ضربه زدن به عربستان را چه از طریق تهدید به تحمیل تحریم‌های اقتصادی، چه از طریق فشار سیاسی یا از طریق اتهامات ساختگی... به طور کامل رد می‌کند».
این اولین واکنش و پاسخ تقابلی عربستان سعودی به دولت آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ می باشد که با یکدیگر روابط گرمی دارند. 
روز شنبه ترامپ طی مصاحبه ای در خصوص اینکه خاشقچی به قتل رسیده است و اینکه آیا محمد بن سلمان این دستور را صادر کرده است، ریاض را تهدید می کند و اعلام می کند که: هنوز هیچکس نمی داند و این مسئله در حال بررسی می باشد. تا الان آن ها این ادعا را رد کرده اند. به زودی نتیجه را می فهمیم. احتمال دارد کار آن ها باشد؟ بله احتمال دارد. ممکن است عربستان سعوری پشت غیب شدن روزنامه نگار سعودی باشد. در صورتی که سعودی ها پشت این داستان باشند، در صورتی که اثبات شود، مجازات سختی را برایشان در نظر خواهیم گرفت.
این مقام مسئول که نامش هنوز فاش نشده است، می گوید:  عربستان سعودی در جایگاه پیشگام خود در دو جهان عربی و اسلامی، نقشی پررنگ در تحقیق امنیت و ثبات، رفاه منطقه و جهان، مبارزه با تروریسم و افراطگرایی، تقویت همکاری اقتصادی، تعمیق صلح و ثبات منطقه و دنیا ایفا کرده... و هرگونه تهدید را رد می‌کند... و موضعش بر خلاف همه شرایط و هر فشاری، ثابت می‌ماند.
این مقام بدون نام بردن کشور خاصی گفته است: عربستان در صورتی که هرگونه اقدامی علیه کشوری ببیند آن را با اقدامی بزرگتر پاسخگو خواهد بود. چراکه عربستان نقشی مهم در اقتصاد جهان ایفا می کند و اقتصاد پادشاهی عربستان، جز اقتصاد جهانی تاثیر نمی گیرد. 

عربستان به تهدید آمریکا پاسخ داد

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.