رای پرونده اسفندیار رحیم مشایی صادر شد

صدور رای پرونده رحیم مشایی سمیرا نقیبی - چهارشنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۳۱ بازدید
سرانجام پس از دادگاه های پرحاشیه و مساله اسفندیار رحیم مشایی، رای دادگاه رحیم مشایی صادر شده و به گفته ی دادستان کل رای پرونده رحیم مشایی قابل اعتراض و تجدید نظر خواهی است...

امروز رای پرونده اسفندیار رحیم مشایی صادر شده و رئیس کل دادگستری استان تهران از صدور این رای خبر داد.

رای دادگاه رحیم مشایی

به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن اشاره به صدور رای بدوی در خصوص پرونده ی مشایی، ابراز نمود که امکان اعتراض و تجدید نظر خواهی نسبت به این رای برای مشایی و وکلای وی مفتوح است.

رئیس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: در سه فقره عنوان اتهامی رحیم‌مشایی در اتهام اول دایر بر اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی مطابق ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به ۵ سال حبس محکوم شد.

وی افزود: رحیم مشایی در رابطه با تبلیغ علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل یک سال حبس و به اتهام توهین به مقامات قضایی به سبب انجام وظیفه به ۶ ماه حبس محکوم شد و دو تن از مقامات قضایی از وی شکایت کرده‌اند.

این مقام قضایی تاکید کرد:چنانچه این رای مورد تایید دادگاه تجدیدنظر قرار بگیرد، به موجب اجرای قانون اشد مجازات و صرفا ۵ سال آن اجرا خواهد شد.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره اتهام جاسوسی رحیم مشایی نیز گفت: پرونده در خصوص اتهامات دیگر وی و دیگر متهمان در دادسرا مفتوح است و بعد از فرایند رسیدگی نتیجه آن اعلام می‌شود.

 

صدور رای پرونده رحیم مشایی
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.