آیا ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا برکنار می شود؟

احتمال برکناری ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا سمیرا نقیبی - سه شنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۳۳ بازدید
سرانجام اوضاع برای دونالد ترامپ به روزهای بحرانی می رسد. انتخابان میان دوره ای کنگره یک آزمون بزرگ برای ترامپ است که اگر از آن سربلند بیرون نیاید، به احتمال خیلی زیاد موفق به کسب آرا در انتخابات سال ۲۰۲۰ نیز نخواهد شد...

زمزمه های شکست ترامپ در انتخابات میان دوره ای کنگره ی آمریکا به گوش می رسد و به جدیت می توان گفت که اگر ترامپ در انتخابات میان دوره ای با شکست روبرو شود، در انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی، یعنی انتخابات دوره ی دوم ریاست جمهوری نیز رای لازم را به دست نخواهد آورد.

البته این با توجه به عملکرد و حاشیه سازی های ترامپ چیز چندان بعید و غیرقابل تصوری نیست. درصد زیادی از مردم آمریکا نسبت به عملکرد ترامپ نقدهای جدی دارند و عده ی زیادی نیز به طور کلی با وی مخالف هستند.

 

ورود اوباما به میدان رقابت

اما با وارد شدن اوباما به میدان رقابت و شروع کارهای انتخاباتی وی برای انتخابات سال ۲۰۲۰، اوضاع را برای دونالد ترامپ پیچیده تر می سازد. اوباما در طول دوران ریاست جمهوری خود عملکرد معقولانه تری داشت و حداقل در ظاهر به نظر می رسید که رئیس جمهور میانه رو تر و فکورتری باشد.

 

آیا ترامپ از ریاست جمهوری ایالات متحده ی آمریکا برکنار خواهد شد؟

 

اما دونالد ترامپ با ماجراجویی های سیاسی و به هم ریختن نظم جهانی به یک مضحکه ی سیاست خارجی تبدیل شده است و تا امروز توئیت های نسنجیده ی وی بارها و بارها دست مایه ی طنز پردازان در سراسر جهان بوده است.

به جز اوباما ورود جان کری به میدان رقابت با دونالد ترامپ  نیز باز اوضاع را برای ترامپ بغرنج تر می کند. جان کری مقامی در ایالات متحده است که مورد احترام مردم این کشور قرار دارد و هیچ دور از ذهن نیست که وی بتواند آرای مورد نیاز را در انتخابات سال ۲۰۲۰ به دست آورده و با کنار زدن ترامپ، به کاخ سفید نقل مکان کند..

رفتارهای نژاد پرستانه ی آمریکا و جنگی که وی با کشورهای متعددی راه انداخته است، مردم آمریکا را نسبت به وی دلسرد کرده و آن هایی که با ترامپ همراه بودند، مردد شده اند.

نه مردم آمریکا و نه جامعه ی جهانی عمل فجیع دونالد ترامپ در جدا کردن کودکان و مادران مهاجر از یکدیگر را از یاد نخواهند برد و حتی اگر ترامپ موفق شود که دوباره برای ۴ سال دیگر در کاخ سفید بماند، وی می تواند لقب منفورترین رئیس جمهور ایالات متحده را به خود اختصاص دهد.

 

احتمال برکناری ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.