چرا بانوان دروغ می گویند

علت دروغگویی زنان- چه عاملی باعث می شود زنان دروغ بگویند؟ فرشته علی بخشی - دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰۶ بازدید
درک اینکه در هر لحظه از زمان در ذهن بانوان چه می گذرد کار ساده ای نیست. بانوان درونی بسیار پیچیده دارند. شاید هیچگاه نتوانید به تمامی زوایای درون بانوان دسترسی پیدا کنید، اما بهتر است که برای درک کردن آنان تلاش بیشتری کنیم زیرا که در زندگی هر فردی چند زن وجود دارد. یکی از نکاتی که می خواهیم درباره ی آن حرف بزنیم این است که علت دروغ گفتن زنان چیست؟

دلیل دروغگویی زنان چیست؟

دروغگویی زنان میتواند علت های مختلفی داشته باشد و فهمیدن این موضوع معمولا برای مردان کار آسانی نیست. چیزی که در ذهن یک خانم می گذرد فقط برای خودش مشخص و معلوم است. مردان فقط قادرند درک سطحی از مسائل و اینکه چرا دروغ میگویند به دست بیارورند. همه دروغ ها، از کوچک تا جدی و مهم، میتواند به طور بالقوه برای یه رابطه مضرمخاطره آمیز باشد. برای فهمیدن دلایلی که ممکن است بانوان را به دروغگویی وادار کند، با فمنوم همراه باشید.

دروغ گویی برای پنهان کردن گذشته

بانوان ممکن است اینطور صلاح بدانند که بخش خاصی از گذشته خود را مخفی کنند و دلیلش هم این است که دوست ندارند فرد مورد علاقه ی آنها به خاطر عواقبی که دارد، هیچ وقت از گذشته آنها اطلاع پیدا نکند چون میترسند که او را از دستش بدهند. بانوان از این که به خاطر گذشته مورد قضاوت و شماتت قرار بگیرند نگرانند و به همین خاطر در مورد جزئیات بسیاری از اتفاقاتی که در گذشته داشته اند دروغ می گویند این اتفاقات گذشته ممکن است اشتباهاتی باشد که قبلا مرتکب شده اند و یا شاید خاطرات بدی باشند که تمایل به بازگو کردن آن ها نباشند.

 

بانوان دروغ می گویند تا جذابتر به نظر برسند

معمولا نه تنها بانوان بلکه آقایان هم دوست دارند که افراد قوی و جذابی به نظر برسند. اما وقتی که در مورد زنان صحبت کنیم، آنها هرگز تمایل ندارند که بقیه در مورد اونها فکر بدی داشته باشند. برخی بانوان برای موجه نشان دادن شخصیت خود و پنهان کردن نقص، تمایل دارند که درباره ی موارد خاصی فلسفه بافی کنند و دروغ بگویند، طوری که فرد مقابل تصور مثبتی از آنها به دست بیاورد.

حفظ قدرت و نفوذ

زنان داشتن قدرت را دوست دارند و همین باعث میشود که گاهی اوقات تا حد زیادی دروغ بگویند تا به قدرت برسند. آنها دروغ میگویند، زیرا نمیخواهند که قدرت و نفوذی را که روی بقیه دارن از دست بدهند. بیشتر اوقات، دروغ‌ ها را به صورت اظهارنظر صرف بیان میکنند و مردها هم طعمه این صحبت ها می شوند.

قدرت زنان

ایجاد فاصله با بقیه افراد یکی از علل دروغگویی زنان

یک زن ممکن است که برای ایجاد فاصله و اینکه کسی از او سوالات مختلف نپرسد، دروغ بگوید همچنین ممکن است به این دلیل باشد که میخواد خط قرمزی بین شما و خودش ایجاد کند که یعنی فضولی موقوف!. علاوه بر این ممکن است گذشته تاریکی داشته باشد و سعی کند که با دروغ گفتن شما را از خودش دورتر کند و مانع سوالات کنجکاوانه شما شود همچنین یه زن ممکنه که برای حفظ مسائل شخصیبه دروغگویی رو بیاورد.

دروغ گفتن برای نفوذ به طرف مقابل

زنها ممکن است که برای امتحان کردن شما و تشخیص موقعیت و فکر شما به شما دروغ بگویند. اونها به شما دروغ میگویند و داستانی را برای شما  سرهم بندی میکنند تا این را متوجه شوند که آیا واقعا به آنها علاقه دارید و اینکه چگونه نسبت به این نوع شرایط عکس العمل نشان میدهند. اگر دیدید که خانمی به شما دروغ میگوید، دقت کنید که ممکن است در حال آزمایش کردن شما و تشخیص نوع واکنش شما باشد.

خانم ها به راحتی اعتماد نمیکنند

بانوان معمولا به مردها به راحتی اعتماد نمی کنند. بنابراین برای پنهان کردن ماهیت واقعی خود، تمایل به دروغ گویی دارند. زنها ممکن است تا زمانی که کاملا به شما اعتماد و تکیه نکنند، به شما دروغ بگویند و زمانی که به شما اعتماد کردند، به شما دروغ نخواهند گفت و همیشه با شما صادقانه رفتار می کنند. اعتماد یه عامل کلیدی برای دروغ نگفتن زنان به مردانه است.

البته زبان بدن دروغگوها آن ها را لو می دهد

علت دروغگویی زنان- چه عاملی باعث می شود زنان دروغ بگویند؟
فرشته علی بخشی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، علاقمند و فعال در مباحث روانشناختی و جامعه شناسی.

دیدگاه ها:

مهران مهران (کاربر مهمان) - ۱۶:۱۵ - چهارشنبه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - پیوند ثابت

یعنی شما با این مطلب قصد دارید دروغ گفتن خانم ها رو طبیعی جلوه بدید و اینکه حق دارن دروغ بگن ؟ یه جور توجیه دیگه !!!

دوست عزیز ما قصد توجیه چیزی رو نداریم. اگر توجه کرده باشید فقط دلایل دروغ گفتن خانم ها را با رویکرد روانشناختی بیان کردیم. با این حال ممنون از اظهارنظر منتقدانه ی شما

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.