چطور بر مدیر خود ریاست کنیم؟

چطور بر مدیر خود ریاست کنیم؟ سمیرا نقیبی - جمعه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۵۹ بازدید
هوشمندترین و قوی ترین کارمندان طوری در محیط کاری رفتار می کنند و عملکردشان به نحوی ست که پس از مدتی قادر هستند بر مدیر خود ریاست کرده و شرایط کاری خود را به شیوه ای موثر بهبود بخشند. برای این که بتوانیم ساعات کاری خوشایندی را در روزهای هفته پشت سر بگذاریم، باید روابط کاری خوبی با مدیر شرکت داشته باشیم.

شما اغلب بیشتر ساعت های بیداری خود را در محل کارتان می گذرانید. و اگر ارتباط شما با رئیستان در دشواری باشد، همه ی این ساعت ها به سختی سپری خواهند شد.

در چنین شرایطی خوب کار کردن به سختی امکان پذیر می گردد.

بهترین لطفی که می توانید به خود بکنید، سر و سامان دادن به رابطه تان با مدیر شرکت است. در حقیقت روابط کاری در سطح عالی با رئیستان می تواند محیط کاری را لذت بخش و آسوده سازد.

عادت های هوشمندانه و مهارت های موثر می تواند به شما بیاموزد تا چطور بر مدیر خود ریاست کنید.

 

نکات کلیدی
 

۱-    در نقش حل کننده ی مشکلات ظاهر شوید، نه یک مشکل آفرین!

مشکلات همیشه در روزهای کاری وجود دارند. اما گاهی ساده ترین راه حل برای یک مشکل این است که ابتدا شرکت داشتن در آن را متوقف کنیم. یک کارمند خوب و قابل اطمینان کسی است که به بحران های موجود اضافه نکرده و تراژدی را بزرگ تر نمی سازد. سپس قدم دوم ارائه ی یک استراتژی خوب برای گذر از بحران می باشد.

 

چطور بر مدیر خود ریاست کنیم؟

 

۲-    آرام بمانید حتی زمانی که همه چیز در اطرافتان در هرج و مرج است

وقتی همه چیز در هرج و مرج و شلوغی قرار داشته و به نظر می رسد هیچ چیز سرجای خودش نیست و هیچ کس کارش را به درستی انجام نمی دهد، وقت مناسبی ست که آرامش خود را حفظ کرده و خونسرد و مسلط بر امور به نظر بیایید. هنگامی که همه چیز در روال عادی به سر برده و امور آرام پیش می رود، کار خاص و عجیبی نیست که شما نیز آرام و مسلط باشید؛ اما اگر در شرایط بحرانی و هرج و مرج آرام و مسلط به نظر برسید، کار سخت و مهم را انجام داده اید.
 

 

۳-    به جای سرزنش کردن دیگران، خود مسئولیت پذیر باشید.

ممکن است علاقه مند باشید ضعف های دیگران را به رخ مدیر خود کشیده و نقاط قوت خود را برجسته سازید. اما این اشتباهی مهلک است. زیرا در این صورت ضعف های دیگران کمرنگ جلوه پیدا کرده و نقاط قوت شما نیز بی ارزش می گردند. بهترین رفتار این است که به هیچ وجه کسی را سرزنش نکرده و نزد مدیر خود از کسی بدگویی نکنید. شما باید مسئولیت پذیر بوده و نشان دهید که مسئولیت پذیریتان را در هر شرایطی ادامه می دهید.
 

 

۴-    هرگز عذرخواهی نکنید.

ممکن است شما بخواهید برخی اشتباهات خود را با عذرخواهی پوشش دهید؛ اما این اشتباهی مهلک است. شما باید به خود و اطرافیان و البته مدیر شرکت بقبولانید که اشتباهات نیز بخشی از کار بوده و نشان دهید که درون خود نیز به هیچ وجه احساس ضعفی از اشتباه رخ داده، احساس نمی کنید. تنها با مسئولیت پذیری و برطرف کردن مقتدرانه ی مشکل پیش آمده، جای خود را در قلب مدیر باز خواهید کرد.
این را بدانید که در پایان روز کاری هیچ کس عذرخواهی ها را به یاد نمی آورد، اما حتما تا پایان سال کاری غلبه ی مقتدرانه و بدون ضعف و سستی شما بر اشتباه بروز کرده، در اذهان می ماند.
 

 

۵-    رئیس خود را بالا ببرید.

البته این توصیه نباید هرگز با چاپلوسی کردن و تملق گفتن اشتباه شود. هیچ کس تا به حال با پایین آوردن دیگری، نتوانسته خود را بالا ببرد. اما شما می توانید با بالا بردن مدیر خود، نگاه وی به خویشتن را بهبود بخشید. به خصوص در شرایط بحرانی می باید طوری به مدیر خود کمک کنید، تا احساس کند با همراهی شما توانسته مقتدرانه تر و موفق تر عمل کند و در نهایت نمای جذاب تر و مقبول تری از خود داشته باشد.
 

 

۶-    همیشه مثبت باشید

در حالی که بیشتر نیروهای شرکت در حال گلایه و اظهار نظرات منفی هستند، بهتر است شما به عنوان یک انرژی مثبت ظاهر شوید و به این شکل روحیات منفی را تحت تاثیر قرار دهید.
این شما را به یک عنصر همیشه ارزشمند تیم کاری تبدیل می سازد.

 

چطور بر مدیر خود ریاست کنیم؟
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.