چرا وفاداری کارمندان تا به این حد مهم است؟

چرا وفاداری کارمندان تا به این حد مهم است؟ سمیرا نقیبی - جمعه، ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴۱ بازدید
وفاداری کارکنان یکی از سرمایه های ارزشمند سازمان ها و شرکت ها می باشد که با ارزش دهی به کالاها و خدمات به صورت مستقیم به رضایت مشتریان می انجامد. برای این که کارکنانی وفادار داشته باشیم، می باید اصولی را پی بگیریم.

شما احتمالا به عنوان مدیر شرکت، سازمان یا کسب و کار تلاش زیادی برای ارتقای وفاداری مشتریان خود انجام داده اید ولی احتمالا یکی از جنبه های حیاتی کسب و کار خود را فراموش کرده اید: وفاداری کارکنان!

شما ممکن است ندانید چرا وفاداری کارمندان تا به این حد مهم است.

این را بدانید که قبل از اینکه مشتریانتان راضی شوند، کارکنان شما باید رضایتمند از در شرکت بیرون رفته باشند. آن رضایتمندی که مشتریان شما درباره ی آن صحبت می کنند، عمدتا نتیجه ی ارزش کسب شده از کسب و کار شما است. خب، تنها کارکنان وفادار می توانند ارزش لازم برای کسب و کار را ایجاد نمایند.

 

چرا وفاداری کارمندان مهم است؟

همان طور که قبلا ذکر شد کارمندان وفادار به طور گسترده به بهره وری کسب و کار شما کمک می کنند.

آن ها قادر به ایجاد ارزش مورد نیاز برای قرار دادن کسب و کار شما در مسیر موفقیت هستند.

مشتریان همیشه در جستجوی ارزش هستند و نه هیچ چیز دیگری! بنابراین هنگامی که کالا یا خدمات ارائه شده توسط شرکت شما ارزشمند باشد، می توانید از حفظ مشتریان اطمینان حاصل کنید.

 

وفاداری کارکنان

 

کارمندان شما، تصویر نهایی کسب و کارتان هستند

یک تصویر کوچک از شرکت یا سازمان شما نشان دهنده ی این است که کارمندان دقیقا همان هایی هستند که کالاها را تولید و عرضه کرده و یا خدمات را به مشتریان ارائه می کنند. به همین جهت در نهایت این کارمندان هستند که در قاب تصویر نهایی به مشتری نمایش داده می شوند. و تصویر شکرت به طور کامل بر شانه های کارمندان حمل خواهد شد.

برای همین هر آن قدر برای بهبود این تصویر هزینه کرده و وفاداری را در کارمندان خود تقویت نمایید، در واقع به سود و بهره وری خود کمک کرده اید.

تنها کارمندان وفادار هستند که می توانند آن ارزشمندی لازم را به مشتری انتقال داده و رضایتمندی وی را جلب نمایند.

 

وفاداری کارکنان

 

چگونه در کارمندان خود حس وفاداری ایجاد کنیم؟

قبل از این که بتوانید از مزایای داشتن کارمندان وفادار لذت برده و از آن استفاده نمایید، باید حس وفاداری را در کارکنان خود ایجاد کنید. در اینجا راه هایی برای انجام این کار وجود دارد.

 

-    با کارکنان خود ارتباط برقرار کنید

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد حس وفاداری کارکنان، برقراری ارتباط با آن هاست. ارتباطی نزدیک و صمیمی تر از روابط خشک و دور عادی اداری. شما باید از احوال و اوضاع زندگی و مشکلات کارکنان خود مطلع بوده و از آن ها پرس و جو کنید.

 

-    برای وفاداری عللی به وجود بیاورید

حتما باید دلایلی وجود داشته باشد تا کارکنان شما احساس وفاداری پیدا کنند. و این وظیفه ی شماست که برای آن ها دلایلی به وجود بیاورید که به واسطه ی آن ها وفادار باشند. یکی از راه ها این است که میط کاری دلپذیر برای کارمندان خود فراهم سازید. کارکنان با دیدن چنین فضایی به نوبه ی خود به حرکت شما با وفاداری پاداش خواهند داد.

 

-    یک نمونه ی خوب برای کارکنان خود باشید

کارکنان به طور مستقیم الگوبرداری از کارفرمای خود خواهند کرد. و هر آن قدر کارفرما در محیط کار وفاداری را سرلوحه قرار دهد، کارکنان نیز به همان اندازه به وفاداری روی خواهند آورد.

سعی کنید هیچ وقت در حضور کارمندان خود از دیگری بدگویی و انتقاد نکرده و به افراد احترام کامل بگذارید.

کارکنان شما همیشه باید شاهد حمایت کاملتان از جامعه ی خود بوده و کارفرما را به گروه کارکنان وفادار ببینند.

 

چرا وفاداری کارمندان تا به این حد مهم است؟
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.