ویژگی های رفتار حرفه ای مدیران موفق در کسب و کار بزرگ و کوچک

ویژگی های رفتار حرفه ای مدیران موفق در کسب و کار بزرگ و کوچک صبا نقیبی - یکشنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۵۶ بازدید
آیا می خواهید بدانید که رموز موفقیت در کسب و کار کوچک و بزرگی مدیرانی که آن ها را اداره می کنند چیست؟ آیا به عنوان یک کارفرما نمی دانید که کجای راه را اشتباه رفته اید که نمی توانید به سر منزل مقصود برسید؟ با ما باشید تا در این مطلب به شما ویژگی رفتار حرفه ای مدیران موفق را معرفی کنیم.

در مطلب " معیارهای ارزشی یک مدیر موفق چیست؟ " به معیارهایی که یک مدیر را حرفه‌ای و موفق نشان می‌دهد پرداختیم. اما همان طور که می دانید، صاحب نظران در این باره، نظرات گوناگونی دارند که آن‌ها را در غالب مقاله به علاقه‌مندان انتقال می‌دهند.
اما ممکن است از خود بپرسید که چرا اصلاً رفتار یک مدیر، موضوع مهمی برای بحث است؟ باید در پاسخ بگوییم که رفتار حرفه‌ای در هر سطح برای همه‌ی افراد مهم است. هیچ یک از ما دوست نداریم با افرادی نشست و برخاست داشته باشیم که رفتار غیر حرفه‌ای و نامتناسبی دارد.
ما امروز به سراغ مقاله‌ای رفتیم که ویژگی بهترین مدیران را بر شمرده است. با ما در این بخش همراه شوید.
 

ویژگی مدیران حرفه ای و موفق

ویژگی های برتر یک مدیر حرفه ای و برتر

آن چه که مسلم است این است که رفتارهای مدیرانی که در یک مجموعه مشغول فعالیت هستند، به طور مستقیم بر کیفیت کارکرد، پیشرفت تیم و عملکرد سازمان تاثیر دارد. لذا اهمیت به این موضوع، اهمیت به کسب و کار است و به ساحل مقصد رساندن اهداف!
یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار کوچک و بزرگ، همین رفتار حرفه ای مدیران است. مدیران هستند که به کارمندان جهت می دهند و رفتار آنان را شکل می دهند، به آن ها انگیزه می بخشند و یا دلسردشان می کنند.

 

رموز کسب و کار موفق

ویژگی‌هایی برای مدیریت برای هر سازمانی که می خواهد موفق باشد

توجه به رشد کارکنان

به زبان ساده باید بگوییم که هر فردی دوست دارد در زندگی به خصوص در زندگی کاری پیشرفت کند. آب پاک هم اگر در جایی راکد بماند، به اصطلاح می گندد، چه رسد به انسان زیاده خواه جاه طلب که میل به پیشرفت و ترقی دارد. لذا هیچ کارمندی تا ابد برای یک سازمان نخواهد بود اگر احساس نکند درجا می زند!
از سوی دیگر مدیران بهترین ها را برای سازمان خود می خواهند، پس چه بهتر خواهد بود که با برقراری اتحاد و عدالت میان کارمندان، همیشه به فکر پیشرفت آنان باشند تا هم خود سود ببرند و هم کارکنان!

گزارش های عملکرد مدام روی میزشان است

یک مدیر حرفه ای هرگز به انتظار پایان سال نمینشیند. او طی کار و انجام پروژه ها، مرتبا عملکرد را بررسی می کند تا در جریان امور قرار گیرد. او مداوم با اعضای تیم گفت و گو می کند و همدلی و همراهی خود را به تیم نشان میدهد. 

وادورز، مدیر منابع اناسنی لینکدین می گوید:

این مرورها الزاما گزارشات هیجان‌آوری نیستند و حتی می‌توانند خسته کننده باشند.

مدیران حرفه ای نظرات خود را شفاف بیان می کنند

مدیران حرفه ای خود را در پشت لیست انتظاراتشان پنهان نمی کنند و مستقیما با اعضای تیم و کارندان گفته و می کنند تا انتظاراتشان را شفاف بیان کنند. دهان به دهان شدن انتظارات مدیران سرانجام خوبی ندارد.

مدیران حرفه ای پرورش دهنده ی ذهنیت هستند

بهترین مدیران افرادی هستند که در پی توانمندسازی کارکنا خود هستند و از آن ها میخواهند همیشه به دنبال ارائه راه کارهای جدید و خلاقانه و بهتر باشند.

ریسک پذیری را به کارکنان آموزش می دهند

بر عقیده ی وادورز، کارمندان لینکدین باید بتوانند بگویند که: من این اختیار را دارم که در یک چارچوب معین تصمیم گیری‌هایی داشته باشم و دست به ریسک‌های حساب شده بزنم؛در این صورت است که از اشتباهات خود در لینکدین درس می‌گیرم.
این یعنی باید به کارمندان رویکرد نترسیدن از شکست را آموخت تا آنان بتوانند نوعی تجربه بدون ترس از هدر دادن وقت به دست آورند.

مدیران درباره ی خطی مشی توضیح می دهند

مدیران حرفه ای و موفق، در ارتباط با خط مشی و ماموریت کلی و چشم انداز سازمان، با اعضای تیم و تمام کارمندان صحبت می کنند و آنان را همانند اعضای یک خانواده، در جریان امور قرار می دهند.

مدیران حرفه ای به وعده ها و حرف های خود عمل می کنند

بهترین مدیران، یا اصلا بگوییم بهترین افراد، کسانی هستند که به حرف ها و وعده های خود عمل می کنند. از سوی دیگر، بهترین مدیران کسانی هستند که دقیقا همان گونه که از کارمندان انتظار دارند، رفتار کنند. هیچ الگوی قوی بهتر از یک مدیر حرفه ای نیست.
 

ویژگی های رفتار حرفه ای مدیران موفق در کسب و کار بزرگ و کوچک
صبا نقیبی یک بیوگرافی کوچیک از من! من صبا نقیبی هستم. در مقطع کارشناسی در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کردم و فوق لیسانس MBA دارم. چون به حوزه ی کسب و کار مخصوصا دیجیتال علاقه دارم، در دوره های دیجیتال مارکتینگ هم شرکت کردم و تو این زمینه هم مطالعه میکنم. بعد از چند بار از این شاخه به اون شاخه پریدن، به طور رسمی کارم رو از رهنمون به شکل کارآموز سئو و تولید محتوا شروع کردم، با آموزش، کلاس ها و دوره های مختلف، تحقیق و خواندن، به درجه ی کارشناسی نایل شدم و بعد سرپرست تیم! تجربه ی کار تخصصی به شکل فریلنسرینگ هم داشتم، اما حالا به طور جدی به فِمَنوم فکر می کنم. از علاقه مندی ها هم اگه بگم باید به موسیقی گوش دادن، کتاب خواندن، سفر و البته اندیشیدن اشاره کنم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.