چگونه یک زن شاغل موفق باشیم؟

زن شاغل و موفق چگونه است؟ - شنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۶۵ بازدید
اگر می خواهید زنی موفق باشید و در شغل خود روز به روز پیشرفت کنید، این مطلب را دنبال کنید و توصیه های ما را جدی بگیرید. با فمنوم همراه باشید.

در کل دنیا زنان زیادی وجود دارند که ثابت کرده اند می توانند مدیران موفق باشند. در صورتی که شما هم می خواهید زنی موفق و شاغل باشید، این مطلب را بخوانید و توصیه های فمنوم را جدی بگیرید. 


در مورد زنان موفق تحقیق و مطالعه کنید


تحقیق و مطالعه در مورد زنان موفق دنیا می تواند الهام بخش باشد و موجب ایجاد انگیزه در وجود شما شود. می توانید در مورد زندگی آن ها مطالعه کنید و ببینید چگونه در مسیر موفقیت سیر کردند و با چه مشکلاتی رو به رو شدند. از سرگذشت آن ها و تجربیاتشان الهام بگیرید.
زنانی که در زمینه ی تخصص شما موفق بوده اند تحقیقات کنید
هر آنچه که تخصص شما باشد، پیش از این زنانی بوده اند که این مسیر را برای دیگران هموار کرده اند. تحقیق کنید که در چه دانشگاهی تحصیل کرده اند؟ دوره ی کارآموزی خود را در کجا سپری کرده اند؟ اولین شغل خود را کجا شروع کرده اند؟ تمامی مسیر های حرفه ای آن ها را دنبال کنید.


رشته ای که زنان کمتری در آن مشغول هستند را برگزینید


همان طور که می دانید زنان کمتری در زمینه های تکنولوژی، مهندسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر مشغول هستند. می توانید با پیشرفت در این رشته ها زنان بیشتری را برای حضور در رشته های ذکر شده تشوییق می کنید.
 

زنان شاغل موفق

تعادل بین کار و خانواده


یکی از مهم ترین نگرانی زنان در محیط کاری این است که نمی توانند بین کار و خانواده تعادل ایجاد کنند. زنان در کنار انجام مسئولیت های خانه به فکر پیشرفت در کار خود نیز هستند. طبق تحقیقات مشخص شده است که زنان بسیاری به دلیل مسئولیت های خانه و بودن در محیط هایی که مسئولیت های زن را در خانه می شناسند، شغل خود را ترک کرده اند. بهتر است در محیط هایی کار کنید که قوانین دوستانه ای در رابطه با والدین داشته باشند و مرخصی زایمان، مرخصی بعد از زایمان، مهد کودک و ... داشته باشند. 


با نا برابری حقوق مبارزه کنید


جالب است بدانید که حقوق زنان در جامعه ی ما نسبت به مردان حتی در یک شغل مشابه کمتر است. این مسئله مشکل بزرگی است که زنان خود را دست کم می گیرند و نمی توانند با کارفرما در خصوص درآمد بیشتر مذاکره کنند. مهارت های خود را ارزان معامله نکنید. هنگام مصاحبه اول خودتان مقدار حقوق و دستمزد را تعیین نکنید اما اگر مجبور شدید یک محدوده دستمزد فراهم کنید.


اعتماد به نفس داشته باشید


بهتر است که به خودتان و توانایی هایتان اعتماد داشته باشید. باید بدانید که مردم همان دیدی را به شما دارند که خودتان دارید. اعتماد به نفستان را با زبان بدنتان نشان دهید. سر خود را بالا گرفته و محکم دست بدهید و لبخند بزنید. اگر اعتماد به نفس ندارید، جلوی آینه بایستید و به خود بگویید من در کارم عالی هستم و حتما پیشرفت می کنم.


جسور باشید


اکثر افراد بر این باورند که زن موجودی احساساتی و ضعیف هستند و برای مبارزه با این باور باید آن را تکذیب کرد. جسارت خود را در سخنرانی های کاریتان نشان دهید. به تصمیم هایی که می گیرید باور داشته باشید و از خودتان انتقاد نکنید. وقتی واضح و با اعتماد به نفس حرف بزنید و عمل کنید دیگران هم هیچ شکی به تصمیمات شما نخواهند داشت.


علایق خود را دنبال کنید


جهت پیشرفت می بایست کاری انجام دهید که به آن علاقه دارید. زمانی که انرژی و هیجان بیشتری داشته باشید، انگیزه ی بیشتری نیز خواهید داشت. مسیر موفقیت بسیار پر فراز و نشیب است، بنابراین اگر به کار خود علاقه داشته باشید می توانید در مقابل سختی ها نیز قوی باشید.


سازمان یافته باشید


موفقیت نیاز به برنامه ریزی بلند مدت و فعالیت روزانه دارد. سازمان خوب می تواند به شما کمک کند که زمان بندی خود را کنترل کنید و کار ها را برای رسیدن به هدف تکمیل نمایید. اهداف خود را یادآور شوید و روی مسائل مهم تمرکز کنید. الویت بندی نمایید و هر روز اهداف خود را یادداشت نمایید. چندین کار را باهم انجام ندهید. پیش از شروع کار جدید کار قبلی را تکمیل کنید و همه ی تمرکز خود را رو کارتان جمع کنید.
 

زنان شاغل موفق

 
ارتباط برقرار کنید

ارتباط بر قرار کردن امری مفید و کاربردی است. با افراد حرفه ای ارتباط مفید داشته باشید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد که فرصت های شغلی را کشف نمایید. 


خلاقیت داشته باشید


از یک کارمند انتظار تفکر خلاقانه وجود دارد و باید با رو به رو شدن با مشکلات بتوانند به راه حل های خلاقانه دست یابند. وقتی که در محل کارتان با مشکل رو به رو می شودی یک تکه کاغذ بردارد و هرآن چه که به ذهنتان می رسد را بنویسید. به ذهن خود اجازه دهید آزادانه فکر کند.


شجاع باشید


برای موفقیت د رشغل خود می بایست از محدوده ی امن خود بیرون بیایید و از دنبال کردن اهداف خود ترس نداشته باشید. موفقیت های کوچک می تواند اعتماد به نفس بدهد و شما را تشویق به موفقیت های بیشتر کند. بدانید که اگر هر آن چه که می خواهید را نتوانستید به دست آورید احساس شکست نداشته باشید و سری بعد با عملکرد بهتر هدف خود را دنبال کنید. 

برچسب ها:
شعل ، زن شاغل ، زن موفق
زن شاغل و موفق چگونه است؟

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.