دلایل تنفر کارمندان از مدیران چیست؟

دلایل تنفر کارمندان از مدیران چیست؟ صبا نقیبی - جمعه، ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۶۵ بازدید
برخی از کارمندان از مدیران و سرپرستان خود متنفر هستند. آیا می دانید چرا؟ دلایل مختلفی وجود دارند که نشان دهنده ی این هستند که چرا کارمندان از مدیران خود متنفرند. ما در ادامه قصد داریم تا برترین دلایل تنفر کارمندان از مدیران خود را بررسی کنیم.

چه کارمند باشید و یا چه مدیر، در سطوح مختلف دیده ایم که برخی از کارمندان از برخی از مدیران متنفر هستند. این تنفر از مدیران دلایل مختلفی دارد، حتی دیده شده است که برخی از مدیرانی که رفتار مناسبی هم دارند، مورد نفرت کارمندان قرار می گیرند. 
ما در ادامه ی مطلب به بررسی علل اصلی تنفر کارمندان از مدیران خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دلایل اصلی تنفر کارمندان از مدیران

لازمه ی موفقیت در کسب و کار این است که مدیران به تمامی جوانب دقت کنند و تمامی تمرکز خود را تنها به یک نوع سرمایه، یعنی درآمد و هزینه ها معطوف نکنند. سرمایه ی مهمی به نام کارکنان و کارمندان در سازمان فعالیت می کنند که حیات کسب و کار تا حد زیادی به آن ها وابسته است. به این دلیل ما قصد داریم تا علل تنفر کارمندان از مدیران را بررسی کنیم تا در صورت مشاهده ی این علل، برطرف شده و وفاداری کارکنان به سازمان روز به روز بیشتر شده و در نهایت هدف به دست آید. 
 

چرا کارمندان از مدیران خود متنفرند؟

بررسی نفرت کارمندان از مدیران 

بنا بر تحقیقات صورت گرفته، نشان داده شده است که ۴۳ درصد کارکنان می گویند که کارهای آنان در سازمان به خوبی دیده نمی شود، حتی تعدادی از کارمندان که بر این باورند که کارشان دیده می شود، معتقدند که مدیران به کار آنان به خوبی ارج نمی نهند. این برای کارمندان به این معنی است که چه در کارشان سخت کوش باشند و چه نه، تاثیر مثبتی در روند کاری و موفقیت شرکت نخواهند داشت.
شاید گاهی لازم است که از تصمیمات و نظرات کارکنان استقبال کنید، حقیقت این است که کارمندان هم می توانند کمک شایانی به روند جلسات و تصمیم گیری ها و حتی بروز ایده های نو کنند. پس آن ها را تشویق کنید و بازخورد مثبت آنان را ببینید. 
کارکنان از مدیران و سرپرستانی که از تمجید و تعریف و تشکر از کارمندان خود داری می کنند، تنها کارمندان را تشویق به کناره گیری و کم کاری می کنند. در حالی که کارمندانی که باور دارند کار خوب آن ها با تشویق و تعریف مواجه می شود، روز به روز بر فعالیت مثبت خود خواهند افزود.
بی شک یکی از نشانه های یک سازمان سالم وجود جوی سالم مبتنی بر قدرشناسی و قدردانی از زحمات کارمندان است، به گونه ای که بین کارمندان تبعیضی وجود نداشته باشد. 

گاهی کارمندان از سرپرستان و مدیران خود انتظار دارند که از آن ها بشنوند:

- به نکته ی خوبی اشاره کردی!
- موضوعی که مطرح کردی واقعا قابل ستایش است!
- چه خوب، چه عالی!
- واقعا از نظری که دادی ممنونم!

 

دلایل مهم نفرت کارمندان از مدیران

اما چرا مدیران بعضا کارکنان خود تقدیر و تشکر نمی کنند؟

برخی از مدیران معتقدد که کارکنان باید در سازمان برای بهره‌کشی و سخت‌کوشی بدون تشکر فعالیت کنند و این دسته از مدیران به کارمندان به چشم یک دارایی با ارزش نگاه نمی کنند. 
مدیران باید بدانند که تقدیر و قدر شناسی نه تنها برای همه ی افراد بلکه برای کارمندان زیر دست هم بسیار مهم است. مدیران بی تجربه بر این باورند که کارکنان فاقد سطح مناسب هوش عاطفی هستند و آنان را چون ربات های بی احساس می پندارند.
گاهی این مدیران هرگز در دوران کارمندی خود مورد تقدیر سرپرستشان قرار نگرفتند و به طور کل با این موضوع بیگانه اند.
واقعیت این است در این دوران هنوز هم بسیاری از مدیران و سرپرستان فاقد سوادهای مدیریتی هستند و این سبب از دست رفتن روز به روز سرمایه های بزرگ آنان چون کارمندان حرفه ای می شود.
 

دلایل تنفر کارمندان از مدیران چیست؟
صبا نقیبی یک بیوگرافی کوچیک از من! من صبا نقیبی هستم. در مقطع کارشناسی در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کردم و فوق لیسانس MBA دارم. چون به حوزه ی کسب و کار مخصوصا دیجیتال علاقه دارم، در دوره های دیجیتال مارکتینگ هم شرکت کردم و تو این زمینه هم مطالعه میکنم. بعد از چند بار از این شاخه به اون شاخه پریدن، به طور رسمی کارم رو از رهنمون به شکل کارآموز سئو و تولید محتوا شروع کردم، با آموزش، کلاس ها و دوره های مختلف، تحقیق و خواندن، به درجه ی کارشناسی نایل شدم و بعد سرپرست تیم! تجربه ی کار تخصصی به شکل فریلنسرینگ هم داشتم، اما حالا به طور جدی به فِمَنوم فکر می کنم. از علاقه مندی ها هم اگه بگم باید به موسیقی گوش دادن، کتاب خواندن، سفر و البته اندیشیدن اشاره کنم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.