بازخورد مدیران بزرگ و موفق چگونه است؟

بازخورد مدیران بزرگ و موفق چگونه است؟ صبا نقیبی - دوشنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۸ بازدید
آیا به عنوان یک مدیر در نشان دادن واکنش و بازخورد عملکرد سیستم مشکل دارید و نمی دانید که باید به چه صورت در این ارتباط عمل کنید؟ با ما باشید تا سه مشخصه ی مدیران بزرگ در نشان دادن بازخورد به تحقیق موسسه گالوپ را به شما معرفی کنیم.

همه‌ی ما در شرایط مختلف از خود بازخوردها و عکس‌العمل‌هایی را نشان می‌دهیم که همچون آیینه‌ای تمام نما از آنچه که هستیم را بروز می‌دهد. حین بازخورد نشان دادن است که نقاط قوت و ضعف ما نمایان می‌شود و سبب می‌شود واقعیت ما بیشتر نمایان شود.
اما مدیران بیشتر در معرض واکنش نشان دادن هستند، چرا که در شرایط مختلفی قرار می‌گیرند و باید بازخوردی نشان دهند. اما جالب است بدانید که مدیران بزرگ و موفق، بازخورد متفاوتی از خود نشان می‌دهند. تحقیقات موسسه گالوپ نشان داده که رویکردهای مورد استفاده مدیران بزرگ دارای سه ویژگی مشترک است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
 

باخورد عملکرد | نحوه نشان دادن بازخورد توسط مدیران

مدیران بزرگ به این شکل بازخورد نشان می دهند.

مشخصه ی اول

اولین چیزی که در ارتباط با مدیران بزرگ مشخص است این است که آن ها بازخوردهای دائمی و پیوسته دارند و با توجه به نیاز کارمندان و شرایط موجود دامنه آن تغییر پیدا می‌کند. آن ها در طول هر ماه با برگزاری جلسات کاری با کارمندان، بازخوردها را به آن ها نشان می دهند.
برخی از مدیران نمی توانند در طول سال با تمامی افراد جلسه داشته باشند و این بدان معنی است که او برای برخی از کارمندان بیش از اندازه برای جلسه وقت می گذارند که به این منظور میبایست کمی از وظایف را تفویض کند تا بتواند برای تمامی افراد وقت گذاشته شود.

دومین مشخصه

دورمین مشخصه این است که هر کدام از جلسات بازخورد با مروری سریع و کوتاه بر عملکرد گذشته آغاز می‌شود. اللبته به این معنا نیست که کارکنان بازخواست شوند و به اصطلاح مچ گیری صورت گیرد، بلکه جلسات باید برای رفع موانع و بهبود شرایط صورت گیرد. این جلسات باید با هدف کمک به کارکنان برای اندیشیدن به جزئیات سبک کاری و همچنین کشاندن بحث به سمت صحبت راجع به استعداد و توانایی‌شان صورت پذیرد. 
بحث درباره ی آینده، تغییرات مثبت و سبک های کاری افراد آغاز می شود و با تبادل نظر و همیاری، به راه های جدید می رسند.

سومین مشخصه

بازخوردهای عملکردی توسط مدیران بزرگ برای هر کارمند در خلوت و به شکل خصوصی انجام می شود. چرا که معتقدند هدف از نشان دادن بازخورد چیزی نیست مگر کمک به هر کدام از افراد برای درک بهتر شرایط و شناسایی نقاط قوت طبیعی‌اش که این کار به صورت عمومی و جمعی فاقد کارآیی و توجیه است.


همان طور که مشاهده می کنید، برای آنکه در کسب و کار موفقیت حاصل شود، مدیران می بایست تمامی جوانب رفتاری را مد نظر قرار دهند تا بتوانند به راحتی از پس رهبری تیم برآیند.
 

بازخورد مدیران بزرگ و موفق چگونه است؟
صبا نقیبی یک بیوگرافی کوچیک از من! من صبا نقیبی هستم. در مقطع کارشناسی در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کردم و فوق لیسانس MBA دارم. چون به حوزه ی کسب و کار مخصوصا دیجیتال علاقه دارم، در دوره های دیجیتال مارکتینگ هم شرکت کردم و تو این زمینه هم مطالعه میکنم. بعد از چند بار از این شاخه به اون شاخه پریدن، به طور رسمی کارم رو از رهنمون به شکل کارآموز سئو و تولید محتوا شروع کردم، با آموزش، کلاس ها و دوره های مختلف، تحقیق و خواندن، به درجه ی کارشناسی نایل شدم و بعد سرپرست تیم! تجربه ی کار تخصصی به شکل فریلنسرینگ هم داشتم، اما حالا به طور جدی به فِمَنوم فکر می کنم. از علاقه مندی ها هم اگه بگم باید به موسیقی گوش دادن، کتاب خواندن، سفر و البته اندیشیدن اشاره کنم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.