مرگ کودک ۹ ماهه بر اثر شکنجه پدر و مادرش ؛ مرگ مشکوک هدی ۹ ماهه

مرگ مشکوک هدی 9 ماهه بر اثر اذیت و آزار پدر و مادر صبا نقیبی - سه شنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۴۲۰ بازدید
هدی ۹ ماهه که به بهزیستی سپرده شده بود، به پدر و مادر شیشه ای اش بازگردانده شد و در نهایت به مرگ هدی ۹ ماهه منجر شد. این نوزاد ۹ ماهه بر اثر آزار و اذیت پدر و مادرش به بهزیستی سپرده شده بود اما به طرز باور نکردنی به آن ها باز گردانده شد. در ادامه ماجرای مرگ کودک ۹ ماهه بر اثر شکنجه پدر و مادرش را خواهید خواند.

مرگ مشکوک هدی ۹ ماهه بعد از بازگشت به پدر و مادرش

کودک آزاری همچنان در جامعه ما ادامه دارد. اینبار نوبت به آزار و اذیت کودک ۹ ماهه ای می رسد که توسط پدر و مادرش مورد آزار و اذیت قرار گرفت. این کودک ۹ ماهه به بهزیستی سپرده شد اما دوباره به پدر و مادرش بازگردانده شد و در نهایت درگذشت.

این خانواده سال ها تحت تاثیر اعتیاد بودند و شرایط بسیار بدی را در اثر اعتیاد داشتند و این موضوعت سبب شده بود تا پدر و مادر معتاد با سنگدلی نوزاد ۵ ماهه خود را آزار و اذیت کنند.

به گزارش فمنوم و به نقل از رکنا، الناز زارعی مددکار موسسه خیریه مهر آفرین در خصوص آزار و اذیت هدی ۵ ماهه بیان می‌کند: طی مراجعه مددکاربه منزل مددجو جهت ارائه خدمات هفتگی، با آثار زخم روی بازوهای نوزاد ۵ ماهه مواجه شدیم.

وی تصریح می کند: زخم های ایجاد شده به حالت گازگرفتگی با دندان ایجاد شده بود این کودک دچار بیماری مادرزادی نیز هست و با توجه به عدم مراقبت صحیح دچار عفونت ریه شده و به سختی نفس می‌کشد.

مددکار موسسه مهرآفرین ادامه می‌دهد: با توجه به تشنج‌های چندباره هدی و شرایطش تصمیم گرفتیم نوزاد را به بیمارستان منتقل کنیم و تحت درمان قرار دهیم.

در نهایت هدی پس از فرایند درمان و با تلاش و پیگیری های مددکار مهرآفرین به بهزیستی سپرده شد.

هدی که با گزارش های مددکار مهرآفرین و به دلیل کودک آزاری و آثار سوزاندن بدن کودک با ته سیگار و گازگرفتگی که همه این علائم توسط پزشکی قانونی تایید شده بود در نهایت به بهزیستی سپرده شد.

گفتنی است که هدی از بیماری قلبی نیز رنج می‌برد و والدین شرور پس از اطلاع گزارش مددکار موسسه مهرآفرین در خصوص کودک آزاری پدر و مادر، به ساختمان موسسه حمله کرده و علاوه بر وارد کردن خسارات به ساختمان و شکستن شیشه‌ها ،مددکاران را نیز با چوب و چاقو مورد ضرب و شتم قرار دادند که در نهایت منجر به شکایت مددکاران از والدین شرور شد و سرانجام گزارش پزشکی قانونی ضرب و شتم را بر بدن مددکار تایید کرده و پدر هدی رهسپار زندان شد.

که بعد از چند روز با قرار وثیقه آزاد شد و در کمال ناباوری متوجه شدیم که هدی بعد از چند ماه با حکم قاضی به خانواده کودک آزار برگردانده شد.

در آخرین بررسی که از خانواده هدی صورت گرفت مطلع شدیم که هدی نوزاد ۹ ماهه فوت کرده است اما نفهمیدیم دلیل فوت وی چه بوده؛ آیا ادامه آزار والدین بوده یا غفلت والدین از ادامه درمان هدی؟

فوت هدی هر چه بود بی ارتباط با غفلت والدین در نگهداری از او نبوده و دستور بازگشت کودک آزار دیده به نزد خانواده‌اش با آن شرایط سوال برانگیز است علاوه بر اینکه تصویب لایحه جدید( لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان) در شورای نگهبان هم نمی‌تواند تاثیر جدی و اثربخشی در سرنوشت این کودکان داشته باشد و این سوال مطرح می‌شود آیا قوه قضائیه قصد ندارد قضات صادر کننده احکام کودک آزاری را کمی بیشتر آگاه کند و به آنها آگاهی های لازم را بدهد و آنها را حساس کند تا آنقدر آسان رای به بازگشت کودکان بی دفاع آزار دیده در نزد خانواده‌های کودک آزار ندهند؟

 

مرگ مشکوک هدی 9 ماهه بر اثر اذیت و آزار پدر و مادر
صبا نقیبی یک بیوگرافی کوچیک از من! من صبا نقیبی هستم. در مقطع کارشناسی در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کردم و فوق لیسانس MBA دارم. چون به حوزه ی کسب و کار مخصوصا دیجیتال علاقه دارم، در دوره های دیجیتال مارکتینگ هم شرکت کردم و تو این زمینه هم مطالعه میکنم. بعد از چند بار از این شاخه به اون شاخه پریدن، به طور رسمی کارم رو از رهنمون به شکل کارآموز سئو و تولید محتوا شروع کردم، با آموزش، کلاس ها و دوره های مختلف، تحقیق و خواندن، به درجه ی کارشناسی نایل شدم و بعد سرپرست تیم! تجربه ی کار تخصصی به شکل فریلنسرینگ هم داشتم، اما حالا به طور جدی به فِمَنوم فکر می کنم. از علاقه مندی ها هم اگه بگم باید به موسیقی گوش دادن، کتاب خواندن، سفر و البته اندیشیدن اشاره کنم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.