لنج ماهیگیری در چابهار سوخت

علت سوختن لنج ماهیگیری در سیستان و بلوچستان - یکشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۸ بازدید
یک فروند لنج در سیستان و بلوچستان بر اثر اتصال باتری آتش گرفت. ماموران آتشنشانی به سرعت خود را رسانده و به خوبی این حادثه را نیز مدیریت کردند. در خصوص این حادثه، این مطلب را دنبال کنید.

مدیر کل شیلات در سیستان و بلوچستان می گوید: یک فروند لنج برودتی در بندر صیادی هفت تیر چابهار در عصر روز شنبه به دلیل اتصال باتری در آتش سوخت.
هدایت الله میر مرادزهی اظهار داشت: بعد از شروع آتش سوزی و تماس سریع صیادان، ماموران آتشنشانی به موقع خود را رساندند و با بکسل کردن و دور کردن آن اجازه ی آتش گرفتتن باقی لنج ها را ندادند. 
وی افزود: اطفای حریق با استفاده از سه شناور آتشنشانی طی مدتیک ساعت صورت گرفت  و از نیرو های آتشنشانی نیز تشکر می کنم. 
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان می گوید: این لنج سوخته دو سرنشین داشت که بعد از شروع آتش سوزی به سرعت و با استفاده از قایق جا به جا شدند. 
وی افزود: این لنج جهت انجام صید در حال حرکت بود که با متصل شدن باتری در نزدیکی حوضچه بندر صیادی هفت تیر و بندر شهید کلانتری در آتش سوخت.
وی ادامه می دهد: برای جبران خسارت نگرانی نیست چراکه هر لنج ۲ تا ۳ میلیارد تومان بیمه امید است.
او اظهار دارد:  ۲۴ هزار و ۱۹۶ نفر صیاد در قالب ۳۵ تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های کنارک و چابهار به وسیله ۹۰۷ فروند لنج شامل ۵۰۱ فروند لنج برودتی و ۴۰۶ فروند لنج یخی و هزار و ۴۳۰ فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.
مدیر کل سیستان و بلوچستان با توجه به اینکه ۴۲ هزار لیتر سوخت و چند سیلندر گاز و مواد خوراکی در این لنج بوده است، می گوید: به طور معمول هر لنج نزدیک به ۴۵ روز تا یک ماه داخل دریاست و طی هر فصل سه تا ۴ بار می تواند صید کند.  
 

علت سوختن لنج ماهیگیری در سیستان و بلوچستان

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.