مضرات ظروف یکبار مصرف

معایب و مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف سمیرا نقیبی - جمعه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۳۱ بازدید
ظروف یکبار مصرف از مرگبارترین ظروف به شمار می روند و متاسفانه علاوه بر این که به محیط زیست آسیب فراوانی می رسانند، برای بدن انسان نیز کاملا مضر بوده و خوردن و نوشیدن مواد غذایی داغ در این ظروف ریسک ابتلا به سرطان را بالا می برد...

در این روزها که رسم نذری دادن دوباره رونق پیدا کرده و هیئت ها و دسته های عزاداری به مناسب ایام شهادت امام حسین (ع) در خیابان ها به عزاداری پرداخته و به وقت ناهار و شام نذری پخش می کنند، به جز احترام و عزاداری برای سالار شهیدان؛ اتفاق دیگری نیز می افتد. در صفوف نذری سرطان پخش می شود!

هشدار! ظروف یکبار مصرف سرطان زا هستند

ظروف یکبار مصرف از ماده ای به نام مونومر تهیه می شوند که بر اثر ترکیب با حرارت یا آب شدن یخ، مواد سرطان زا از خود آزاد کرده و به داخل ظرف وارد می کند.

در بسیاری از صفوف نذری شاهد ریختن چای در لیوان های یکبار مصرف از نوع غیر کاغذی هستیم، و متاسفانه می بینیم که مردم با اشتیاق این لیوان های چای را گرفته و می نوشند.

باید به این مردم هشدار داد چیزی که می نوشید چای نیست، بلکه این مواد سرطان زا هستند که در حال نوشیدن آن با اشتیاق هستید!

 

مضرات ظروف یکبار مصرف

 

از طرفی دیگر برخی آش یا سوپ نذری می دهند و ملاقه های داغ را در حالی که بخار از روی آش یا سوپ بلند می شود، به داخل کاسه های یکبار مصرف ریخته و آن را بین مردم پخش می کنند. عده ای از مردم نیز از سر ناآگاهی و عده ای دیگر از روی بیخیالی بدون توجه به مضرات شدید خوردن این نذری در ظروف یکبار مصرف، آن را خورده و در صواب ایام محرم شریک می شوند.

از نذری دادن که بگذریم، از سال ها پیش خیلی از ما عادت کرده ایم که بطری های آب را که در واقع برای یکبار مصرف طراحی شده و حتی آن یکبار مصرفش نیز تائید نشده، از آب پر کرده در فریزر گذاشته و سپس استفاده کنند.

این نیز فرآیندی کشنده و بسیار خطرناک است. در این شکل که آب داخل بطری ها یخ زده و درون بطری یخ آن رفته رفته ذوب شود، به همان شکل رفته رفته مواد سرطان زا از بدنه ی بطری آزاد شده و به داخل آب وارد می شود.

 

مضرات ظروف یکبار مصرف

 

این نیز شکل دیگری از تزریق سرطان به بدن ما انسان هاست که متاسفانه بر تداوم آن اصرار داریم.

نذری دهندگان مسئولیت دارند!

دقت داشته باشید که نذری دهندگان مسئولیت دارند. نذری دهندگان که می خواهند در این ایام سوگواری سالار شهیدان، سهمی در عزاداری امام حسین (ع) داشته باشند، باید در نوع نذری دادن خود و ظروفی که مورد استفاده قرار می دهند دقت داشته و در حالی که احترام امام حسین (ع) را نگه می دارند، با جان مردمی که در صفوف نذری قرار می گیرند بازی نکرده و به جای صواب، هزار گناه برای خود ننویسند.

 

معایب و مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.