درمان قطعی سندروم پاهای بی قرار

روش های درمان سندروم پاهای بی قرار - سه شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۷۶ بازدید
سندروم پاهای بی قرار یکی از آزاردهنده ترین مشکلات پا محسوب می شود که معمولا حین خواب گریبان گیر افراد می شود. ما در این مطلب قصد داریم برای رهایی از این مشکل به بررسی درمان قطعی سندروم پاهای بی قرار بپردازیم و روش های درمان سندروم پاهای بی قرار را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

درمان سندروم پاهای بی قرار

همان طور که در مطلب " سندروم پاهای بی قرار چیست؟ " خواندیم، مشکلاتی از قبیل ناآرامی پاها حین خواب و بی قراری در ناحیه پا، به سندروم پاهای نا آرام و یا سندروم پاهای بی قرار معروف است. خوشبختانه راه هایی برای درمان قطعی سندروم پاهای بی قرار وجود دارد که می توان برای به آرامش رسیدن پاها استفاده کرد. ما در ادامه مطلب به روش های درمان سندروم پاهای بی قرار خواهیم پرداخت.
 

دیر تر بخوابید
شب ها دیر تر بخوابید و صبح ها دیرتر از خواب بیدار شوید. بین ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه روز را حفظ نمایید. این عمل علائم سندروم پاهای بی قرار را کاهش می دهد.


پیش از خواب پاها را ورزش بدهید
قبل از خواب, حرکات کششی انجام دهید. تمرین های برای کشش ساق پا یاد بگیرید و انجام دهید, کشش ساق پا موجب می شود مدت بیشتری بتوانید بشینید. 


دوش آب گرم بگیرید
پیش از خواب با آب گرم دوش بگیرید تا بتوانید راحت تر و با آرامش بیشتر بخوابید. این عمل موجب کم شدن علائم سندروم پاهای بی قرار می شود. 


مواد کافئین دار نخورید
کافئین باعث ایجاد احساس انرژی و شادابی در فرد می شود که موجب تشدید علائم این سندروم می شود. خوردن مواد کافئین دار را از لیست خوردنی های مصرفی خود حذف کنید. 


سرد و یا گرم کردن پاها
استفاده از کمپرس آب گرم و یخ را امتحان کنید, هرکدام که آرامش بیشتری به پاهایتان می دهد را انجام دهید. افراد زیادی که به این بیماری دچارند, دوش آب سرد را ترجیح می دهند.


ورزش متعادل
ورزش زیاد و یا کم را فراموش کنید و ورزش متعادل در طی روز داشته باشید تا خواب بهتری را در طول شب تجربه کنید. ورزش سنگین, علائم سندروم را شدید تر می کند. پیاده روی, آهسته دویدن, بلند کردن وزنه می تواند ورزش های مناسبی برای پاهایتان باشد.


ورزش مغز
نباید روی سندروم خود تمرکز کنید. با مطالعه کردن, جدول حل کردن, بازی کامپیوتری, بافتنی... می تواند ذهن شما را از درگیر کند تا کمتر به این مشکل فکر کنید. 


نفس عمیق
فشار های جسمی و روحی, علائم سندروم را تشدید می کند و با کشیدن نفس عمیق می توانید گرفتگی عضلات را رفع نمایید. در اتاق کم نور به موسیقی آرام گوش دهید. 


ماساژ پا
می توانید از اعضای خانواده بخواهید پاهایتان را ماساژ دهند تا علائم بی قراری کمتر شود. حتی خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید. 
مصرف قرص آهن, انجام حرکات یوگا, ترک الکل و سیگار می تواند به کاهش علائم سندروم پای بی قرار کمک کند. 
 

روش های درمان سندروم پاهای بی قرار

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.