درمان سرطان با نانو ذرات

درمان جدید سرطان مغز سمیرا نقیبی - چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۳۲ بازدید
در دنیای پزشکی پیشرفته امروزی مرتب در حال تحقیق روی روش های درمان سرطان جدید هستیم و در آخرین تحقیقاتی که توسط پژوهشگران دانشگاه MIT صورت گرفته است، نوعی از درمان سرطان مغز با جای گذاری سلول های نانو در بدن انسان مورد بررسی قرار گرفته و نتایج قابل قبولی به دست آمده است...

با توجه به گسترش بیش از پیش سرطان  در جوامع و به خصوص جوامع پیشرفته، دانشمندان و محققان برای درمان سرطان به دنبال روش های گوناگونی رفته اند.

در آخرین تحقیقات که به وسیله ی محققان دانشگاه MIT آمریکا صورت گرفته است، درمان گونه ای از سرطان مغز به وسیله ی نانو ذرات مورد بررسی قرار گرفته و به نتایج خوبی در این حوزه دست یافته اند.

در این روش با قرار دادن نانو ذرات در مغز، از قدرت حمله ی آن ها به سلول های سرطانی و تومور مغزی استفاده می شود و پس از نابودی سلول های سرطانی،  نانو ذرات در بدن باقی می مانند.

حتما بخوانید: آیا سرطان قابل پیشگیری است؟

درمان سرطان گلیوما

نوع سرطان مورد حمله قرار گرفته در این پژوهش سرطان مغز از مدل گلیوما Glioma می باشد. پیش از این درمان سرطان گلیوما با استفاده از جراحی مغز، شیمی درمانی و پرتو درمانی صورت می گرفت. در صورتی که این پروسه درمانی با موفقیت پشت سر گذاشته می شد، پزشکان غالبا امید به طول عمر ۱۰ ساله در بیمار داشتند که امید می رود با نوع درمان جدید در صورتی که مورد تائید قرار بگیرد، این طول عمر بالاتر رود.

در روش جدید با قرار دادن نانو ذرات مولکول های سرطانی مورد تهاجم قرار گرفته و از ناحیه آسیب پذیریشان نابود می شوند.

منبع: Proceedings of the National Academy of Sciences

 

درمان جدید سرطان مغز
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.