افراد لاغر چگونه باید لباس بپوشند؟

افراد لاغر چگونه باید لباس بپوشند؟ فرشته علی بخشی - چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲۸ بازدید
برای مردم به خصوص آقایان خیلی مهم است که از لحاظ جثه و اندام، قوی هیکل و با جذبه دیده شوند. به همین خاطر آقایانی که لاغر هستند هر روزه دغدغه ی فکری دارند. چه بسا کار همه روزه ی آن ها این است که رو به وری آینه بایستند و در اندام خود دقیق شوند و نقاط مثبت اندام خود را دریابند. با چند راهکار ساده حین لباس پوشیدن، لاغری شما پوشانده می شود.

چگونه لاغری را با لباس بپوشانیم

همه افرادی که لاغر هستند دوست دارند قوی‌تر به نظر بیایید. این امر حسن های  بسیاری به دنبال دارد. همه ی ما در ضمیر ناخودآگاه فکر می‌کنیم اندام مناسب نشانه‌ی سلامتی است و ما را به ارتباط با افراد سالم تشویق می‌کند. تناسب اندام در روابط اجتماعی، کسب موقعیت های شغلی مناسب و ارتباط با دوستان تأثیر می‌گذارد. مردها، هم نوعان قوی را تحسین و گاهی به آنها حسادت می ورزند و و زنان به مردان قوی گرایش بیشتری دارند.

حال باید دید که چگونه بدون ورزش و تغییر واقعی در اندام‌تان کاریزمای بیشتری داشته باشید. این امر  در شیوه ی لباس پوشیدن‌تان نهفته است.

لباس گشاد نپوشید
 

لباس گشاد نپوشید

اولین گام برای اینکه کاریزماتیک به نظر برسیداین است که لباس‌هایی است که شما را از نظر جسمی ضعیف‌تر نشان می‌دهند. حال می خواهید بدانید که چه لباس هایی شما را ضعیف نشان می دهد.پوشیدن لباس‌های که به تن شما گشاد است، شما را از لحاظ جسمی ضعیف‌تر نشان می‌دهد. بسیاری از افراد لاغر و حتی چاق فکر می‌کنند اگر لباس گشاد بپوشند می‌توانند ضعف اندام‌شان را مخفی کنند و قوی‌تر به نظر بیایند. این افکار را کنار بگذارید. با پوشیدن لباس‌های گشاد شبیه چوب رختی می‌شوید که لباس به آن آویزان کرده اند. لباس‌ باید  نه زیاد گشاد یا نه چسبان باشد.

کراوات پهن انتخاب نکنید

از انتخاب اکسسوری های بزرگ خودداری کنید. مثلا بستن ساعت مچی بزرگ مچ شما را بی اندازه کوچک نشان می دهد و یا کراوات پهن برای کسانی که لاغرند، ظاهر نازیبا ایجاد می‌کند. بهتر است این لوازم نیز متناسب با وضعیت شما باشد. با به کار بستن همین نکات می‌توانید تغییرات چشمگیری در وضعیت ظاهری‌تان ایجاد کنید. اما عجله نکنید. هنوز با شما کار داریم.

کت های مناسب انتخاب کنید

آیا توجه کرده اید تنها یک مورد خاص چقدر  می تواند ظاهر انسان ها را تغییر دهد؟ به عنوان مثال، پوشیدن کت. کت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا اندام مردان را برجسته‌ تر و عضلات آنها را بزرگتر نشان دهند.در حقیقت وجود اپل ( epaule)  در قسمت شانه‌ی کت، شانه‌هایتان را سربالا و کشیده‌تر نشان می‌دهد. این اپل ها  عرض شانه‌تان را از هر طرف حدود ۱٫۲ سانتی‌متر افزایش می‌دهند. شاید فکر کنید که این عدد خیلی هم به چشم نمی آید  ولی در عمل تأثیر زیادی در ابهت و کاریزمای آقایان دارد. اپل های  کت نباید خیلی بزرگ باشد. اندازه‌ی آن باید متناسب با شانه ها باشد.

انتخاب یک کتی با اپل های  مناسب شانه‌هایتان را کشیده‌تر و دور شکم‌تان را کوچکت جلوه می‌دهد. در نتیجه اندام‌تان شبیه عدد هفت می‌شود و این حالت اندام، نمادی از اندام مناسب برای آقایان است. همچنین یقه‌ های  کتی که اصطلاحا به ان ها یقه هفت گفته می شود نیز با داشتن حالتی شبیه عدد ۷ در القای بیشتر این حس مؤثر است.

کت از نیم‌تنه تا گردن‌تان را پوشش می‌دهد. در قسمت سینه و شانه‌ی کت پیراهن (و شاید کراوات) قرار می‌گیرد. مکمل های رنگی که پیراهن و کت ایجاد می‌کند، نظر یگران را به سمت خود و در نتیجه شانه‌‌تان منحرف می‌کند؛ جایی که شانه‌تان به لطف پوشیدن کت کشیده‌تر شده است.
 

به آستین و شانه ها دقت کنید

لباس مخصوص لاغرها

در پوشیدن لباس به سر شانه‌ها و آستین ها بیشتر دقت داشته باشید. باید درز شانه‌ی لباس دقیقا بر لبه‌ی شانه‌تان قرار بگیرد. اگر درز شانه‌ی لباس از لبه‌ی شانه‌تان پایین‌تر بیاید، لباس به تنتان زار می زند و دیگران احساس می‌کنند که انگار لباس دارد از تن‌تان می‌افتد. فکر نکنید که اگر آستین لباس بیش از اندازه گشاد باشد، لاغری بازوان‌تان پوشیده می شود؛ برعکس لاغر بودنتان بیشتر آشکار می‌شود.

مواردی که در بالا ذکر شد، در مورد انواع تی‌شرت نیز صادق است. اگر آستین تی‌شرت گشاد باشد، بازوان‌تان خیلی کوچک و باریک  دیده می شود. بنابراین وضعیت آستین تی‌شرت نیز بسیار مهم است. آستین تی‌شرت نباید زیاد گشاد یا تنگ باشد.
پوشیدن شلوارهای جین که تنگ و چسبان و اخیرا کوتاه شده اند، ظاهر خوبی ندارد و موجب می‌شود پاهای شما شبیه یک تکه چوب خشک به نظر بیاید.

در زمستان لباس های چند لایه بپوشید

پوشیدن لباس های چندلایه، شما را از لحاظ جثه پُرتر نشان می‌دهد. شاید یک لایه لباس به تنهایی تأثیر چندانی نداشته باشد. ولی وقتی چند لایه لباس روی هم قرار بگیرد، تغییر چشمگیری در اندام‌تان به وجود می‌آید. نکته‌ی مهم این است که چند لباس کلفت را روی هم نپوشید! درست است که این گونه اندام‌تان بزرگ‌تر دیده می‌شود، ولی از نظر زیبایی زیبا نیست و بسیار مصنوعی به نظر می آیید
به جای پوشیدن چند لایه لباس کلفت، از ترکیبی از لباس های ضخیم و نازک استفاده کنید.
همه ی لباس هاییی که به تن دارید و برای مردم قابل رویت است، در زیبایی اندام شما تاثیر دارد. هارمونی و پوشیدن لباس هایی که از لحاظ رنگ مکملند، دقت کنید که از لحاظ رنگی مکملند و نه همرنگ، اهمیت بالایی دارد. اگر برای ست کردن رنگ لباس‌ مطمئن نیستید، بهتر است از رنگ‌های از یک طیف رنگ و یا رنگ‌های خنثی در ست لباس‌تان استفاده کنید. مثلا می‌توانید یک پیراهن کرم  را با یک پلیور قهوه ای کم رنگ و یک کت قهوه ای تیره ست کنید.
 جنس لباسی انتخاب کنید که  اندام‌ شما را حجیم‌تر نشان دهد

انتخاب جنس مناسب لباس راه دیگری برای پوشاندن لاغری شماست. به طور کلی هر چیزی که با لمس کردن حس ناهمواری بیشتری بدهد مانند پارچه های کبریتی ، برای برجسته نشان دادن اندام‌تان بهتر است. علاوه بر بافت لباس، باید به ضخامت یا کلفتی لباس نیز توجه کنید.

چند سالی است که بافت‌های بزرگ و کلفت م شده است. پوشیدن این لباس‌ها در فصل زمستان تا حدی کار را برای‌تان آسان می‌کند. بنابراین چند بافت کلفت در کمد لباس‌تان داشه باشید تا بتوانید در جاهای خودمانی‌تر آن ها را جایگزین کت کنید. این لباس‌ها هم ضخیم ترند و هم طرح‌های برجسته دارند. هر دو عامل در برجسته تر نشان دادن اندام‌تان تاثیر بسزایی دارند.
 

پوشیدن لباس مناسب

از رنگ ها ی مناسب بهره ببرید

تاکنون هر چه که درباره ی انتخاب لباس برای افراد لاغر گفتیم در مورد لباس هایی بود که بتوان در فصل سرد از آن استفاده کرد. اما آیا می توان در ماه های تیر و مرداد لباس بافت با طرح های برجسته پوشید که بدن شما را عظلانی تر نشان دهد.مسلما جواب منفی است. اما چاره ی کار چیست؟
لباس هایی با رنگ روشن بپوشید
بسیاری از افراد می‌دانند که لباس هایی با رنگ‌های تیره انسان را لاغرتر نشان می‌دهد. اما چیزی که کمتر کسی از آن مطلع است، تأثیر رنگ‌های روشن در پوشاندن لاغری و هیکلی تر ‌ نشان دادن آن هاست. شاید به همین دلیل همان گونه که ر در مقاله ی روانشناسی رنگ ها  ذکر شد، اتاق‌های با رنگ روشن وسیع تر از اتاق‌های با رنگ تیره‌ به نظر می‌آیند. پس بهتر است برای اینکه اندام‌تان بزرگ‌تر به نظر بیاید، از رنگ‌های روشن مانند سفید و صورتی، سبز کم رنگ و آبی آسمانی  در لباس‌تان استفاده کنید.

دلیل دیگری که باعث می‌شود رنگ‌ روشن برای‌تان مناسب باشد، قابلیت رنگ‌های روشن در بهتر نشان دادن عضلات‌ است. رنگ‌های روشن بهتر سایه می اندازند. بنابراین لباس روشن بهتر برجستگی‌های بدن‌تان را نشان می‌دهد. ممکن است عضلات بزرگی نداشته باشید، ولی رنگ‌های روشن دید بهتری نسبت به عضلات کوچک بدن‌تان ایجاد می‌کنند.

لاغرها از چه الگوی لباسی باید استفاده کنند؟

پوشیدن یک تی‌شرتی که به صورت راه‌راه افقی است، قفسه‌ی سینه‌تان را سترگ تر و شانه‌هایتان را پهن تر نشان می‌دهد. همچنین چون راه‌راه تی‌شرت روی آستین شما هم ادامه دارد، بدن‌تان بیشتر به حالت عدد ۷ در می‌آید.

در مورد لباس های چهارخانه، هر چه اندازه‌ی خانه ها کوچکتر باشد اندام شما درشت‌تر به نظر می‌آید. بنابراین در هنگام خرید پیراهن های چهارخانه آنهایی را انتخاب کنید که خانه های ریزتر و کوچکتر داشته باشد.

افراد لاغر چگونه باید لباس بپوشند؟
فرشته علی بخشی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، علاقمند و فعال در مباحث روانشناختی و جامعه شناسی.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.