چگونه مادری خوشبخت و شاد باشیم؟

مادری خوشبخت و شاد باشیم - دوشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۷۲ بازدید
روزمرگی و مشکلات زندگی می تواند باعث شود کنترل خود را از دست داده و نتوانیم رفتار خوبی داشته باشیم. حال چه کنیم که از خود مادری خوشبخت و شاد بسازیم. توصیه های فمنوم را جدی بگیرید. با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید کودکان همراه خود شادی می آورند و والدین با وجود تمامی مشکلات و مشغله هایی که دارند، بهترین لحظات را برای آن ها به وجود می آورند. زمانی که روانشناس ها از مادر ها می پرسند که به اندازه ی کافی با کودک خود وقت می گذرانند و یا اینکه آیا دوست دارند با فرزندانشان وقت بیشتری سپری کنند، اغلب مادر ها می گویند بله چراکه در لحظه‌ای كه به این پرسش پاسخ می‌دهند به لحظات خوب و خوشی كه با فرزندشان بازی می‌كنند یا برایش كتاب می‌خوانند فكر می‌كنند، اما زمانی كه از آنها می‌خواهند در مورد فعالیت‌ها و كارهای روزمره و اوقاتی كه با فرزندشان سپری می‌كنند، بیشتر توضیح دهند، تازه به خاطر می‌آورند كه اغلب سر لباس پوشیدن، غذا خوردن و زودتر به خواب رفتن بچه‌ها با آنها مشكل دارند.

زمانی که به فرزندان خود سرویس دهی می کنید، زندگی خود را پر معنی تر از پیش می بینید و با وجود همه ی خستگی ها می خواهید باز هم به این عمل ادامه دهید. حال قصد داریم در این مطلب راه هایی را به شما آموزش دهیم که بیشتر بتوانید شاد باشید و احساس خوشبختی داشته باشید. با فمنوم همراه باشید.


خواب کافی داشته باشید


اکثر افراد بر این باورند که چول زمینه ی خوشبختی نیست ولی خیلی ها نمی دانند که خواب کافی و شبانه چقدر می تواند در روحیه شما تاثیر گذار باشد. در صورتی که بتوانید شب ها به اندازه ی کافی بخوابید و استراحت کنید، تغییرات قابل توجهی را خواهید دید. اگر به اندازه ی کافی استراحت کرده باشید می توانید برای کودکتان کتاب بخوانی و فرصت داشته باشید او را به پارک ببرید و ... حال اگر شب به اندازه کافی استراحت نکرده باشید، برای انجام کار های ضروری نیز انرژی کافی ندارید.


قبول کردن ناراحتی ها و استرس ها


معنای مادر بودن این نیست که همیشه احساس خوب داشته باشید، همان طور که می دانید در طول زندگی عصبانی شدن، آزردگی، نا امیدی و استرس بخش جدا نشدنی از زندگی است. شما مادر بدی نیستید و اگر گاهی عصبانی می شوید و کنترل خود را از دست می دهید طبیعی است.
 

 
به اولویت های خود بار ها و بار ها فکر کنید


یکی از کلید های اصلی در زندگی داشتن حس و حال خوب است و برنامه ریزی در مورد امورات زندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورتی که از لحاظ مالی مشکل ندارید، زمان بیشتری را برای در کنار خانواده بودن اختصاص دهید. اولویت زندگی را خانواده ی خود قرار دهید. کار های روزمره ی خود را بر اساس اهمیت اولویت بندی کنید. 


وسعت دید داشته باشید


داشتن وسعت دید، نگرش فرد را بهبود می بخشد. به فرد صبوری و متانت می دهد و علاوه بر این موارد موجب می شود زمان هایی را که به غفلت می گذرانید، آگاه تر و هشیار تر باشید. به زودی زمانی می رسد که پسرتان به فعالیت های درسی اش می پردازد و یا دخترتان با دوستش در ال صحبت کردن است و با خود فکر می کنید او کی انقدر بزرگ شد؟


ارتباط خود را با همسرتان بهتر کنید


یك گروه از دوستان كه در سختی‌ها حمایت‌تان می‌كنند، خانواده، مادر، پدر و در مركز آنها همسرتان است.به خاطر وجود این افراد باید ارتباط‌تان با دیگران همیشه برقرار باشد و خود را در پیله تنهایی فرو نبرید، به خصوص در دورانی كه فرزندتان خردسال است.
هرگز فکر نکنید که می توانید رابطه ی بد خود و همسرتان را در آینده بهبود بخشید، ممکن است در آینده فرصتی برای جبران پیش نیاید. بنابراین باید از الان شروع کنید. کار های مشترک با هم انجام دهید. با هم به خرید بروید. با یکدیگر گفت و گو کنید. در مورد مسائلی که اذیتتان می کند صحبت کنید. بزرگ کردن و تربیت فرزند مسئله ای دشوار است و شما احتیاج به همدلی دارید. 


تشکر کنید


تشکر و قدردانی، تغییر بسیار خوبی در حس و حال شما ایجاد می کند. روشی دیگر برای تشکر و قدردانی، نوشتن است. در صورتی که تا دو هفته این کار را ادامه دهید، احساس خوشبختی بیشتری خواهید داشت. احتمال دارد روز های سخت هم داشته باشید ولی این روز های بد نیز موجب نمی شود که حس بد داشته باشید، چراکه به این باور رسیده اید که خوشبختی در دستان خودتان است. 

مادری خوشبخت و شاد باشیم

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.