مجازات احتکار کالاهای اساسی

مجازات احتکار کردن کالاهای اساسی چیست؟ - چهارشنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۳۰ بازدید
طبق گفتگویی با یک فروشنده, اطلاعاتی در مورد احتکار کالاهای اساسی به دست رسیده است که در این خصوص سید مهدی حجتی مجازات احتکار کنندگان را اعلام کرده است. با فمنوم همراه باشید تا از جزئیات این اخبار مطلع شوید.

همانطور که می دانید, کمبود کالا سبب نگرانی بسیاری از شهروندان شده است, در حالی که خریداری بیش از مصرف برخی از شهروندان موجب شده تا مصرف کنندگان واقعی هم با مشکلات جدی برای تامین نیاز های خود مواجه شده اند.
قفسه های خالی سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای موجب ناراحت و نگرانی مردم شده است. بعضی از مردم فکر می کنند که فروشندگان محصولات خود را برای آن که سود بیشتری ببرند, نمی فروشند. از طرفی دیگر فروشنده ها و فروشگاه های بزرگ طبق آمار تاکیید دارند که هر روز کالای اسای به فورشگاه ها تزریق می شود. 
جالب است بدانید که یکی از فروشندگان فروشگاه های زنجیره ای ابعاد جدیدی از احتکار را روشن کرده است. این فروشنده گفته است: به دلیل بالا بودن تقاضا, روزانه مشغول بارگیری و تزریق محصولات به داخل فروشگاه ها هستیم ولی بعضی از محصولات که بر اساس قیمت دولتی عرضه می شود, به دست مردم نمی رسد, به دلیل آن که فروشنده های این فروشگاه ها پیش دستی می کنند و کالاهای اساسی را می خرند. 
به علت نبود نظارت دقیق و توجه کافی به وسیله ی فروشگاه های زنجیره ای بر فروش محصولاتی یکی از مهم ترین عامل های کمبود کالا در بازار می باشد که سبب ترس مردم از رسیدن قحطی شده است. 
 

مجازات کالای اساسی

مهدی حجتی طی گفت و گویی در مورد سابقه  ی وضع قانون در رابطه با احتکار و مجازات های پیش بینی شده برای احتکار کنندگان گفته است: اگر احتکار ارزاق و مایحتاج عمومی به قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران یا به قصد مقابله با آن یا با علم به ‌مؤثر بودن اقدام در مقابله با نظام مزبور چنانچه در حد فساد فی‌الارض باشد.

مرتکب به اعدام و در غیر این صورت به حبس از پنج تا ۲۰ سال ‌محکوم می‌شود و در هر دو صورت دادگاه به عنوان کیفر مالی، حکم به ضبط همه اموالی که از طریق احتکار به دست آمده باشد، خواهد داد.

حجتی افزود: ‌دادگاه می‌تواند علاوه بر جریمه مالی و حبس، مرتکب را به ۲۰ تا ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی نیز محکوم کند.

               

مجازات احتکار کردن کالاهای اساسی چیست؟

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.