آیا قیمت پوشک و نوار بهداشتی کاهش می یابد؟

قیمت پوشک و نوار بهداشتی سمیرا نقیبی - یکشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳۱۳ بازدید
قیمت پوشک و نوار بهداشتی هم مثل دیگر کالاهایی که امروز با افزایش قیمتشان روبرو هستیم، یک صعود وحشتناک را تجربه کرده و پدر و مادرها باید پوشک ۹۰ هزار تومانی خریداری کنند. مشخص نیست که این روند صعودی تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد و آیا می توانیم امیدوار باشیم که قیمت ها بازگشت داشته باشند یا نه؟...

اگر در روزهای گذشته برای خرید پوشک یا نوار بهداشتی و یا پوشک بزرگسال قدم به فروشگاه ها و مغازه ها گذاشته باشید، متوجه قیمت افسارگسیخته و تقریبا ۲ برابر شده ی این اقلام گشته اید.

افزایش قیمت پوشک و نوار بهداشتی به خصوص برای خانواده هایی که نوزادی در خانه داشته و ناچار به استفاده ی مداوم از بسته های پوشک هستند، به کابوسی تبدیل شده است.

تصورش را بکنید چند خانواده در همین تهران هستند که توانایی خرید پوشک ۹۰ هزار تومانی را ندارند. بسته های پوشکی که در هفته چندین بار باید خریداری شوند و بسته به مزاج کودک ممکن است سریع تر مصرف شده و احتیاج به خرید دوباره شان شود.

 

قیمت پوشک و نوار بهداشتی

 

و یا مصرف نوار بهداشتی برای بانوان که به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست و نمی توانیم خرید آن را از سبد خرید ماهیانه ی خانوار حذف کنیم.

از آن جایی که ارز دولتی به محصولات سلولزی تخصیص پیدا نکرده است و محصولات سلولزی نیز ۸۰ تا ۹۰ درصد مواد اولیه شان از خارج از کشور وارد می شود، کاملا می توانیم حق را به جانب تولید کننده بدهیم که برای بقای خود ناچار به افزایش قیمت باشد.

در واقع اگر تولید کنندگان این حوزه بخواهند قیمت خود را ثابت نگه دارند، ظرف مدت چندین ماه ورشکست شده و علاوه بر پایان تولید، شاهد بیکاری نیروهای کارشان نیز خواهیم بود.

البته در این شکل نیز می توانیم انتظار داشته باشیم که چنین قیمت های افسارگسیخته ای، خرید را به شدت پایین آورده و مردمی که توان خرید با این قیمت ها را ندارند، به فکر لاستیکی های قدیمی و کهنه کردن بچه ها بیفتند. کهنه هایی که شسته شده و دوباره مورد استفاده قرار می گرفتند. و این نیز به معنای مصرف آب بیشتر در شرایط بحران آبی خواهد بود...

و یک چرخه ی بی پایان از بحران و نبود چاره ای سازنده برای متوقف کردن چیزی که در آن قرار گرفته ایم و به سویش در حرکتیم...

طبق چیزی که رئیس هیئت مدیره ی انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران می گوید، کشور در حال حاضر با کمبود محصولات در بخش سلولزی بهداشتی روبرو نیست اما اگر ارز دولتی به این محصولات اختصاص پیدا نکند، تولید کنندگان قادر به کنترل قیمت ها نبوده و مصرف کننده باید افزایش قیمت ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی را متحمل شود.

 

قیمت پوشک و نوار بهداشتی
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.