قیمت لاستیک خودرو دو برابر شد

دو برابر شدن قیمت لاستیک سمیرا نقیبی - دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۳۹ بازدید
دو برابر شدن قیمت لاستیک و نگرانی ها از تامین لاستیک های مورد نیاز خودروهای جاده ای مسافربری یا باربری خبر جدیدی ست که بازار آشفته ی این روزهای کشور ضربه ای می زند. ضربه ای که کرختی گرانی ها را تکانی جدید داده و...

در پی سونامی گرانی ها، قیمت لاستیک خودرو نیز دو برابر شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک از ضرورت اختصاص ارز دولتی برای واردات لاستیک خبر داده و گفت با توجه به نیاز کشور به واردات لاستیک در بخش خودروهای سنگین و خودروهای سواری، نیازمند اختصاص ارز دولتی در این حوزه هستیم.
به گفته ی وی در بخش حمل و نقل جاده ای، ماهیانه چیزی در حدود ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک نیازمند هستیم.

تولیدات داخلی در بخش لاستیک خودرو

البته کشور ما در بخش لاستیک خودرو دارای توان تولیدی می باشد که می توان با تخصیص سرمایه و حمایت به آن بال و پر داده و بخش بزرگی از نیازهای داخلی را مرتفع ساخت.

 

قیمت جدید لاستیک

 

تولیدات داخلی جوابگوی لاستیک خودروهای شخصی

این طور که رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک می گوید، تولیدات داخلی کشور در خصوص لاستیک، می تواند تا حدود زیادی جوابگوی لاستیک های خودروهای سواری و شخصی باشد و ما در حوزه ی خودروهای حمل و نقل و جاده ای چه از نوع مسافربری باشند و چه از نوع باربری مشکل داریم و تنها می توانیم به اندازه ی ۳۰ تا ۳۵ درصد نیازمان را مرتفع سازیم.

و طبیعتا برای پوشش دهی بخش دیگر از نیازهایمان ناچار به واردات هستیم. و در صورتی که این واردات بخواهد با ارز آزاد تامین شود، قیمت لاستیک ها سر به فلک خواهد کشید.

به موازات این ماجرا حتی قیمت لاستیک های تولید داخل نیز طی مدت اخیر به دو برابر قیمت سابق رسیده است و نمی توان انتظار داشت که روی این قیمت نیز ثابت بمانیم.

البته در بحث مواد اولیه ی تولید لاستیک مشکلی نداریم و تنها چیزی که نگران کننده است، بخشی از لاستیک های مورد نیاز کشور است که می باید از خارج از کشور وارد شده و تامین دوباره ی مواد اولیه برای تولید لاستیک که قطعا با قیمت ارز جدید صورت می گیرد.

 

دو برابر شدن قیمت لاستیک
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.