آیا اینستاگرام فیلتر خواهد شد؟

فیلتر اینستاگرام - آیا اینستاگرام فیلتر خواهد شد؟ فرشته علی بخشی - چهارشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹۲ بازدید
دیر زمانی از فیلترینگ تلگرام نمی گذرد که اینک زمزمه هایی درباره ی فیلتر شدن اینستاگرام به گوش می رسد. البته صحت و سقم خبر هنوز مشخص نشده است. اما اتفاقاتی که افتاده شاید بهانه ی خوبی باشد برای اینکه اینستاگرام هم مانند تلگرام فیلتر شود. با اینکه رئیس جمهور در مورد فیلتر شدن تلگرام گفته بود که تلگرام هیچگاه فیلتر نخواهد شد، اما این اتفاق افتاد. حال باید دید که فیلتر شدن اینستاگرام به کدام سمت و سو پیش خواهد رفت.

فیلتر شدن اینستاگرام تا چه حد صحت دارد؟

چند صباحی است که خبر از فیلتر اینستاگرام از خبرگزاری های مختلف به گوش می رسد.

به گزارش فارس نیوز معاون اول دادستان کل کشور در مورد سوء استفاده ی برخی سلبریتی ها در فضای اینستاگرام  اظهار داشت: فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع آوری پول به بهانه کمک به افراد بی بضاعت که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است باعث شد که دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کند.
در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است و دادستانی کل وظیفه خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می‌کنند و اخیراً هم در تلویزیون یک موردی بوده است، برخورد کند.
در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

نظر وزیر ارتباطات، جهرمی درباره فیلتر شدن اینستاگرام

موضوع پیگیری برخی برای فیلتر شدن سرویس های مختلف اینترنتی تازگی ندارد.  رفع فیلتر توئیتر در صف انتظار جلسه ی کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد. آنچه تازگی دارد، طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه گری شفاف سازی سوء استفاده کنندگان ارزی اخیر است.

حال باید دید که آیا اینستاگرام هم مانند تلگرام فیلتر خواهد شد یا این خبر در حد یک شایعه باقی می ماند؟

 

 

فیلتر اینستاگرام - آیا اینستاگرام فیلتر خواهد شد؟
فرشته علی بخشی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی، علاقمند و فعال در مباحث روانشناختی و جامعه شناسی.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.