آیا مهریه به دلیل گرانی سکه حذف می شود؟

حذف مهریه به دلیل گرانی سکه سمیرا نقیبی - یکشنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴۸ بازدید
آیا گرانی سکه دلیل خوبی برای حذف مهریه می باشد؟ یا می توان انتظار داشت که مسئولان راهکار دیگری برای مردان بخت برگشته ای که مقصر یا بی گناه در حال پرداخت مهریه می باشند، در نظر بگیرد؟ آیا مهریه زنان حذف خواهد شد؟

چندی ست که زمزمه هایی برای حذف مهریه به دلیل گرانی بی سابقه و باورنکردنی سکه طلا شنیده می شود. اما آیا این راه حل و درمان مشکلات فعلی ست؟

سرانجام حذف مهریه زنان

این موضوع که با افزایش شدید قیمت سکه مردان در پرداخت مهریه زنان ناتوان می شوند و آن هایی هم که در حال پرداخت ماهی یک یا دو سکه بوده اند، اکنون با این نرخ جدید قادر به پرداخت مهریه نخواهند بود؛ واقعیتی غیرقابل انکار است.

به هر جهت با نرخ های جدید پرداخت مهریه ها به چالشی بزرگ تر از قبل تبدیل می شود و اگر قرار باشد که مردان را به سبب ناتوانی در پرداخت مهریه و حتی همان سکه های قسط بندی شده به زندان روانه کنیم، ظرف مدت کوتاهی زندان ها و بندها پر خواهد شد از مردان نگونبختی که قادر به پرداخت مهریه نبوده اند.

اما از طرفی دیگر آیا می توان حق بانوان ایران زمین را نادیده گرفته و به راحتی با حذف مهریه که از حقوق ضمن عقد ایشان است، تنها به دلیل گرانی سکه آن را حذف کرد؟

 

حذف مهریه به دلیل گرانی سکه

 

با این حساب اگر می توانستیم حق طلاق را به حقوق ضمن عقد زنان اضافه کنیم، شاید حرف حذف کردن مهریه چیزی قابل هضم بود و می توانستیم با دادن حقوق برابر عقد به زن و مرد، این هسته ی گلوگیر ازدواج یعنی مهریه را به دور بیندازیم.

اما در شرایط فعلی و در حالی که زنان بسیاری در راهروهای دادگاه ها برای دریافت همین مهریه ای که به اصطلاح حق شرعی و قانونی شان است، سرگردان مانده اند؛ لفظ حذف مهریه آن هم به دلیل گرانی سکه و بدون در نظر گرفتن هیچ قانون جایگزین حمایتی قابل پذیرش نیست.

تنها می توان به این نمود نگریست که احتمالا اقساط کوچک تر بسته شده و مردانی که در حال پرداخت ماهی یک سکه بوده اند، با تقاضای اعسار دوباره و اظهار عدم توانایی در پرداخت ماهیانه یک سکه که تقریبا نرخی ۴ برابر به دست آورده است، تجدید نظر در نحوه ی پرداخت خود از دادگاه درخواست نمایند.

 

حذف مهریه به دلیل گرانی سکه
سمیرا نقیبی من سمیرا شایسته متولد سال ۱۳۶۲، دارای تحصیلات کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران، مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی و اندکی ایتالیایی هستم. با داشتن سابقه ی کار در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه، جهش ۱۸۰ درجه ای به دنیای تولید محتوا و ترجمه داشته و در فمنوم چندمین تجربه ی نویسندگی ام را پشت سر می گذارم.

دیدگاه ها:

حسین حسین (کاربر مهمان) - ۱۸:۴۰ - دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - پیوند ثابت

باسلام و سپاس از طرح این موضوع بسیار مهم، پیشنهاد بنده این است که برای برون رفت از این شرایط، مسئولین کارشناسان دادگستری، بر اساس شرایط اقتصادی و با حذف حباب از قیمت سکه، قیمت شرعی سکه را تصویب و اعلام کنند تا مردانی که به صورت ماهانه یا... مجبور به اعاده سکه هستند، قیمت شرعی آن راپرداخت نمایند.

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.