جزئیات جریمه طرح ترافیک پنجشنبه ها

آیا پنجشنبه ها در طرح ترافیک جریمه می شویم؟ صبا نقیبی - شنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۹۷ بازدید
آیا پنجشنبه ها در طرح ترافیک جریمه می شویم؟ این سوالی است که برخی از شهروندان این روزها می پرسند چرا که خبرها حاکی از آن است که چند گزارش از جریمه پنجشنبه ها در طرح ترافیک منتشر شده است. در ادامه جزئیات جریمه طرح ترافیک پنجشنبه ها را خواهید خواند.

در روز سه شنبه مصادف با ۹ مرداد ماه، روزنامه اعتماد مطلبی را با عنوان " پنجشنبه‌ها طرح ترافيك نيست اما جريمه‌اش هست " را منتشر کرد.

این خبر سبب شد تا سوال آیا پنجشنبه ها در طرح ترافیک جریمه می شویم؟ بیشتر و بیشتر در ذهن مردم شکل گیرد.  با توجه به اطلاع‌رساني گسترده‌اي كه درباره اجرا نشدن طرح ترافيك جديد در روزهاي پنجشنبه صورت گرفته كه در گزارش روزنامه اعتماد هم به آن اشاره و تاكيد شده است، انتظار مي‌رفت خبرنگار اين روزنامه با حساسيت، پيگيري و دقت بيشتري نسبت به درج چنين خبر نادرست و شبهه‌ناك اقدام مي‌كرد. جالب آنكه علي پيرحسينلو، مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافيك نيز در مصاحبه با خبرنگار اين روزنامه توضيحات مبسوطي در اين خصوص داده بود، از اين رو، اين خطاي فاحش گزارشگر، بسيار عجيب به نظر مي‌رسد.

جزئیات جریمه طرح ترافیک پنجشنبه ها

گزارشگر با استناد به ادعاي چند راننده اسنپ در خصوص جريمه‌شدن خودروها براي تردد در روز پنجشنبه نوشته است: «پيامك‌هايي كه روز پنجشنبه براي تعدادي از مالكان خودروها ارسال شد و درآن مدعي شده بود كه به دليل ورود اين خودرو به محدوده طرح ترافيك يا زوج و فرد، اتومبيل يادشده، جريمه شده است... » يعني چون پيامك‌هاي ارسالي در روز پنجشنبه انجام شده، اين خبرنگار بدون توجه به توضيحات مشاور معاونت حمل‌و نقل و ترافيك و همچنين بدون دقت در صورتحساب‌هاي ارسالي براي شهرونداني كه گزارش خود را به اظهارات و شكايات آنها استناد كرده، تيتري را براي گزارش خود انتخاب كرده كه به تشويش اذهان شهروندان منجر شده است.

اين گزارشگر، ارسال پيامك از سوي شهرداري به مالكان خودروها را كه طبق ضوابط انجام شده، موجب شوك‌زدگي آنان توصيف كرده در حالي كه خودش با اين ميزان از بي‌دقتي در انتشار گزارش، بسياري از شهروندان را بهت‌زده كرده است.

به همه خبرنگاران و شهروندان توصيه مي‌شود بدون عجله و پس از بررسي دقيق صورتحساب‌هاي صادر شده براي تردد آنها در محدوده طرح ترافيك و زوج يا فرد، اقدام به اعتراض و شكايت در اين زمينه كنند چرا كه در رسيدگي به اعتراض‌ها و شكايت‌هايي كه تاكنون در خصوص صورتحساب‌هاي صادر شده طرح ترافيك انجام شده، هيچ گزارشي از خطاي سيستمي مشاهده نشده است.

همانطور كه پيش از اين در اطلاعيه‌ها و مصاحبه‌هاي مسوولان معاونت حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري توضيح داده شده، توجه به نكات زير ضروري است:

۱. ‌در سال ۱۳۹۷ در صورت تردد غيرمجاز در محدوده طرح ترافيك و زوج يا فرد علاوه بر جريمه راهنمايي و رانندگي، عوارض پرداخت ‌نشده طرح ترافيك نيز به حساب بدهكاري خودرو ثبت مي‌شود. البته دريافت پيامك اخير در اين مرحله جنبه اطلاع‌رساني داشته و به معني قطعي بودن بدهي يا جريمه خودرو نيست.

۲. دارندگان خودروها مي‌توانند با شماره‌‌گيري #۱۳۷٭۳٭۳٭ و اعلام شماره پلاك خودرو يا مراجعه به سامانه «تهران من» از ميزان بدهي احتمالي خود بابت عوارض طرح ترافيك مطلع شوند.

۳. دارندگان خودروها چنان‌چه به هر دليل تصور مي‌كنند در صدور صورتحساب براي آنها اشتباهي رخ داده است، مي‌توانند درخواست خود را در بخش «پشتيباني» سامانه تهران من به ثبت برسانند يا با شماره ۱۳۷ داخلي ۵ تماس بگيرند تا در اسرع وقت براي بررسي مجدد و بازنگري اقدام شود.

۴. شهرونداني كه نياز به توضيحات بيشتر در اين خصوص دارند مي‌توانند با شماره ۱۳۷ داخلي ۵ تماس بگيرند و سوالات خود را با كارشناسان مربوطه مطرح كنند.

۵. شهروندان توجه كنند كه تاريخ صدور صورتحساب با تاريخ تردد خودروها متفاوت است. صورتحساب‌ها معمولا چند روز پس از تردد و يك يا دو بار در طول هفته صادر مي‌شوند، از اين رو به تاريخ تردد خودرو كه در قسمت «فهرست تراكنش‌ها» و ستون «توضيحات» يا در قسمت «خودروهاي تحت پوشش من» و «ليست تردد» درج شده، توجه كنند.

۶. برداشت از حساب شهروندي دارندگان مجوز ورود به محدوده طرح ترافيك براساس اطلاعات دريافتي از دوربين‌ها در سطح شهر انجام شده است كه كاملا دقيق محاسبه و اعلام مي‌شود.

 

منبع : روزنامه اعتماد

آیا پنجشنبه ها در طرح ترافیک جریمه می شویم؟
صبا نقیبی یک بیوگرافی کوچیک از من! من صبا نقیبی هستم. در مقطع کارشناسی در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کردم و فوق لیسانس MBA دارم. چون به حوزه ی کسب و کار مخصوصا دیجیتال علاقه دارم، در دوره های دیجیتال مارکتینگ هم شرکت کردم و تو این زمینه هم مطالعه میکنم. بعد از چند بار از این شاخه به اون شاخه پریدن، به طور رسمی کارم رو از رهنمون به شکل کارآموز سئو و تولید محتوا شروع کردم، با آموزش، کلاس ها و دوره های مختلف، تحقیق و خواندن، به درجه ی کارشناسی نایل شدم و بعد سرپرست تیم! تجربه ی کار تخصصی به شکل فریلنسرینگ هم داشتم، اما حالا به طور جدی به فِمَنوم فکر می کنم. از علاقه مندی ها هم اگه بگم باید به موسیقی گوش دادن، کتاب خواندن، سفر و البته اندیشیدن اشاره کنم.

دیدگاه ها:

ثبت دیدگاه

ایمیل شما درسایت نمایش داده نخواهد شد

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.